Dnia 23.06.2018 roku wyruszyła pielgrzymka śladami św. Matki Teresy z Kalkuty do Serbii,

Macedonii, Albanii, Czarnogóry i Medziugorje pod opieką Ojców z Zakonu Franciszkańskiego. Grupa rozpoczęła podróż od Mszy Świętej o godzinie 3:00. Pierwszego dnia pielgrzymi przejechali z Łodzi do miejscowości Novi Sad położonej w północnej części Serbii. W tej miejscowości zatrzymali się na nocleg, aby po krótkim wypoczynku udać się do pięknej stolicy Macedonii zwanej Skopje. Tam oczekiwał przewodnik, który oprowadził grupę po Starej i Nowej części Miasta. Dzień został zakończony Mszą Świętą.

W poniedziałek 25.06. po Mszy Świętej grupa zwiedzała Muzeum św. Matki Teresy z Kalkuty.

Po wizycie w Muzeum pielgrzymi przejechali do północno-zachodniej części Macedonii Tetova, gdzie mieli okazję zobaczyć Kolorowy Meczet oraz Bigorski Monastyr św. Jana Chrzciciela po którym udali się nad Jezioro Ochrydzkie.

W wtorek pielgrzymi po Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele św. Cyryla i Metodego ruszyli

aby zwiedzić Starówkę Ochrydu. Mieści się tam Bazylika wczesnochrześcijańska, Bazylika św. Klementa Ochrydzkiego, cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo, cerkiew Pervileptos, cerkiew św. Zofii, oraz Twierdza Samuela i Promenada. Po zwiedzaniu okolicznych zabytków grupa udała się do Monastyru św. Nauma.

W środę po nocnym wypoczynku pielgrzymi udali się do Tirany stolicy Albanii. Tam odbyła się

Msza Święta w Katedrze św. Pawła. Po sprawowanej Liturgii wraz z przewodnikiem grupa przemieściła się na Plac Świętej Matki Teresy, oraz Plac Skanderbega gdzie można było zobaczyć Meczet EthemBey i pomnik Chopina. Dzień zakończył się przejazdem do Sutomore w Czarnogórze na dwu dniowy wypoczynek przed dalszą podróżą.

W sobotę grupa wybrała się w podróż do Medziugorje zwiedzając po drodze piękne miasta

Czarnogóry tj. Budva, Kotor, Perast. Dodatkową atrakcją był rejs statkiem na wyspę Matki Bożej na Skale.

W niedzielę 1.07. pielgrzymi udali się na miejsce objawień – Podbrdo gdzie mogli idąc pod górę

pomodlić się w swoich intencjach, następnie skierowali się do Sanktuarium na Msze Świętą. Po południu nastąpił czas wolny podczas którego również można było brać udział w nabożeństwach.

W poniedziałek o godzinie 4 rano po trudach pielgrzymowania nastąpił powrót do Łodzi.