Przygotowany na stulecie Objawień Fatimskich film dokumentalny Jarosława Mańki „Fatima. Orędzie wciąż aktualne” doczeka się swojej premiery telewizyjnej. Już 13 maja zapraszamy na antenę TVP3 Kraków. Film dostępny będzie też w systemie stream.
 
Kiedy rok temu, w stulecie objawień fatimskich, podczas Kongresu Apostołów Fatimy odbyła się premiera filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”, Instytut im. Księdza Piotra Skargi żywił gorącą nadzieję, że m.in. w ten sposób uda się dotrzeć z przesłaniem Matki Bożej do szerokiej grupy odbiorców.
 
To już poniekąd się udało, bo od chwili premiery dokumentu, Instytut zorganizował wiele pokazów tego filmu, a każdy z nich gromadziły setki widzów.
 
Tym razem do popularyzacji Orędzia Fatimskiego włączy się telewizja publiczna. Już 13 maja 2018 roku, zatem w 101 rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie, wyprodukowany przez Instytut dokument, zostanie wyemitowany w paśmie regionalnym.
 
Serdecznie zapraszamy przed ekrany! Film „Fatima. Orędzie wciąż aktualne” zostanie wyemitowany 13 maja 2018 roku o godzinie 11.01 na antenie TVP3 Kraków w paśmie „Wolę dokument”. Odbiorcy, do których nie dociera sygnał krakowskiej telewizji, będą mogli dołączyć do grona widzów za pośrednictwem internetu w systemie stream.
 
Film „Fatima – Orędzie wciąż aktualne” wyprodukowany przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi został nagrodzony na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017. Obraz został doceniony za walory patriotyczno-edukacyjne, a w kategorii „dokument” zajął trzecie miejsce.
 
Zachęcamy też do zapoznania się z rozmową z reżyserem filmu Jarosławem Mańką: Fatima daje nadzieję. Reżyser o poruszającym serca filmie