18 czerwca – w niedzielę –przezywaliśmy II dzień uroczystości związanych ze św. Antonim Padewskim. Słowo Boże cały dzień głosił dla nas znany znawca św. Antoniego- o. prof. Paulin Sotowski. Na sumie gościliśmy współbraci z naszej Kustodii tanzanijskiej- o. Vincenta i o. Bensona, którzy pierwszy raz przybyli dl naszego kraju. O . Benson poprowadził dla nas precesję odpustową.

Po południu przezywaliśmy koncert muzyki poważnej w naszym sanktuarium, który zgromadził dużą grupę melomanów. Koncert zatytułowany został „Akademia Muzyczna” w starym klasztorze.

Także po południu w naszym ogrodzie zakonnym odbył się piknik rodzinny pod opieką św. Antoniego Padewskiego. Zgromadził on nieprzebrana rzeszę parafian i sympatyków. Były liczne atrakcje- począwszy od grilla, ciast, kiermaszy, grochówki, lokalnych wyrobów spożywczych, poprzez występy straży pożarnej, rycerzy, kucyka aż po różnego rodzaju atrakcje dla dzieci.

Piknik uwieńczył mecz piłki nożnej pomierzy braci klerykami a OSP. Wynik meczu to 6:1 dla braci kleryków. I to oni otrzymali puchar Rektora Seminarium i Gwardiana klasztoru w Łagiewnikach.

Fundusze przy okazji przebiegu pikniku zostaną przekazane na środki medyczne do szpitala prowadzonego przez naszych współbraci w Burikna Faso w Wagadugu.

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!