W lipcu z naszej parafii wyruszała pielgrzymka do miejsc świętych w Chorwacji i Bośni. Czterdziestoośmioosobowa grupa udała się w pierwszej kolejności do MarijaBistrica w Chorwacji- największym narodowym sanktuarium z figurą Czarnej Madonny, później zwiedzaliśmy Split, Dubrownik oraz modliliśmy się w sanktuarium w Veprić na południu Chorwacji.

Duża cześć casu spędziliśmy w Medjugorje- miejscu objawień Matki Bożej, na adoracji, na Eucharystii, różańcu, wizycie na górzeobjawień aa Podbrdo, na drodze krzyżowej na Kriżewaczu oraz indywidualnej medytacji. Ogromne wrażenie na grupie wywarła wizyta w Cenacolo, gdzie chłopcy uzależnieni od nakrokyków poprzez pracę i modlitwę wychodzą z nałogu.

Przy okazji w Bośni zwiedziliśmy Mostar, Sarajewo oraz Pocitelij. W drodze powrotnej pół dnia poświęciliśmy na zwiedzanie Budapesztu.

W przyszłym roku wybieramy się śladami św. Matki Teresy z Kalkuty w Macedonii oraz śladami prawosławnych sanktuariów w Czarnogórze wraz z kilkudniowym wypoczynkiem na Adriatykiem. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu.