Od 20 lipca 2017 r. gości w Polsce kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Odwiedza miejsca franciszkańskie naszej prowincji i nie tylko.

W związku w przypadającą w tym roku setną rocznicą powstania Rycerstwa Niepokalanej, kard. Sarah odwiedził Ośrodek Formacyjny MI w Teresinie (Niepokalanów-Lasek), gdzie spotkał się z młodymi Rycerzami Niepokalanej. 21 lipca celebrował także Eucharystię w Kaplicy św. Maksymiliana i w jego ornacie.

Następnie Kardynał złożył wizytę w klasztorze franciszkanów i ośrodku leczenia uzależnień prowadzonym przez franciszkanów w Chęcinach. Otrzymał od pacjentów ośrodka rękodzieło i wpisał się do księgi pamiątkowej.

Po odwiedzeniu Chęcin, kard. Robert Sarah udał się do Krakowa, gdzie spotkał się z kard. Stanisławem Dziwiszem i zwiedził centrum miasta. 22 lipca gość odwiedził Kopalnię Soli w Wieliczce, gdzie celebrował Mszę Świętą w Kaplicy św. Jana Pawła II. Na pamiątkę wizyty otrzymał figurę z soli. Po południu powrócił do Krakowa aby wziąć udział w spotkaniu promującym książkę jego autorstwa zatytułowaną „Moc milczenia”.