Zachowanie Nergala (niech przyklei gwiazdę Dawida albo wizerunek Mahometa jak taki „kozak”) jest takie, jakie całe te nasze żałosne lewackie „elyty” – napisał na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński, odnosząc się do skandalicznego zachowania satanisty.

Przypomnijmy: Adam „Nergal” Darski – lider zespołu „Behemoth” w niezwykle wulgarny sposób sprofanował Syna Bożego. Na nagraniu, które zamieścił w serwisie społecznościowym, „artysta” śpiewa dziecięcą piosenkę „Marcowy kwiatek” i wymachuje na lewo i prawo wulgarnym, pornograficznym rekwizytem, do którego przymocował do niego pasyjkę Jezusa Chrystusa.

To bluźnierstwo satanisty oburzyło wielu internautów, w tym parlamentarzystów. Jako jeden z pierwszych zareagował poseł Dominik Tarczyński. „Pomogłem Decpitated wyjść z więzienia bo byli niewinni. Pomogę Nergalowi pójść do więzienia, bo jest żałosnym zerem, które łamie prawo. Nie chodzi o poglądy polityczne, wyznanie czy różne wrażliwości. Chodzi o przekroczoną granicę. Jutro składam zawiadomienie do prokuratury” – napisał na twitterze poseł PiS.

W podobnym tonie wypowiedział się Joachim Brudziński – minister spraw wewnętrznych i administracji. „Zachowanie Nergala (niech przyklei gwiazdę Dawida albo wizerunek Mahometa jak taki „kozak”) jest takie, jakie całe te nasze żałosne lewackie „elyty”. Pluć na chrześcijańskie symbole mogą bezkarnie, bo sądy i ks. Boniecki z bp. Pieronkiem zawsze wezmą ich w obronę. Do czasu!” – napisał na Twitterze szef MSWiA.