Ogłoszenia duszpasterskie

12 niedziela zwykła

 

 1. Powitanie Misjonarza

Witamy o. Grzegorza Bykowskiego, misjonarza z Tanzanii, który dzieli dziś z nami doświadczeniem wiary na misjach. Po Mszach św. będzie można przekazać datek na budowę pierwszego sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Mwanga, gdzie ojciec pełni obwiązki przełożonego.

 1. Suplikacje

Dziś po sumie odśpiewamy Suplikacje oraz omówimy modlitwę przebłagalną ze wszelkie formy znieważenia Najświętszego Sakramentu, jakie dokonały się w ostatnim czasie w naszej ojczyźnie.

 1. Oktawa Bożego Ciała

Wszystkich wiernych, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty, panów do baldachimu zapraszamy na procesję w oktawie Bożego Ciała, która odbywa się w ramach nabożeństwa o godz. 17.30. Ostatniego dnia oktawy czyli w czwartek tradycyjnie na wszystkich Mszach św. poświecimy kwiaty, młode pędy zbóż i ziół.

 1. Imieniny

W tym tygodniu będziemy modlić się za naszych współbraci z racji ich imienin:

jutro- na Mszy św. za o. Jana Muchę, zaś w sobotę na Eucharystii o 7.00- za braci Pawłów.

 1. Święta

Jutro obchodzimy święto św. Jana Chrzciciela, zaś w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tych dniach Msze św. odprawiamy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 1. Msza o uzdrowienie duszy i Ciała

W czwartek zapraszamy na Mszę św. o, uzdrowienie duszy i ciała, która będzie sprawowana za wstawiennictwem bł. o. Rafała Na Eucharystii o godz. 18.00.

 1. Piątek

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa. O godz. 17.30, z racji święta, uroczysta procesja eucharystyczna po placu kościelnym.

 1. Układ spowiedzi w tygodniu

Od poniedziałku przejdziemy na układ wakacyjny spowiedzi w naszym sanktuarium czyli spowiedź będzie się odbywać podczas każdej Mszy św. oraz od godz. 16.00 do 18.30. Nie będzie natomiast dyżuru w godzinach 10.00-12.00.

 1. Sklepik

Informujemy, iż przy naszym działa sklepik parafialny z dewocjonaliami, prasą, książkami, ziołami etc. Sklepik będzie otwarty w soboty w godz. 9.30-11.00 i niedzielę w godz. 9.00-16.30. Sklepik zlokalizowany jest koło furty zakonnej, tuż za salą św. Antoniego. Możemy m.in. nabyć najnowsze pozycje książkowe o. A. Pelanowskiego, ks. P. Glasa czy Debory Sianorzędzkiej. Zapraszamy do odwiedzenia.

 1. Spotkanie

Zapraszamy dzisiaj na Mszę o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie z Romanem Ziębą, Pielgrzymem Bożego Miłosierdzia. Opowie on o swojej drodze do Boga przez bezdroża Ameryki. Po spotkaniu zapraszamy na wspólnego grilla w ogrodzie klasztornym.

 1. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli złożyć ofiary na tacę gospodarczą, która wyniosła 7 121 zł. Za te fundusze wyremontowaliśmy 14 grobów zakonników na starym cmentarzu oraz zostały przygotowane całkiem nowe groby dla 3 innych współbraci. Szczególne słowa podziękowania za zaangażowanie w prace dla naszego o. ekonoma klasztoru o. Michała i p. Sławomira Kucińskiego- naszego grabarza. Całkowity koszt remontu to ponad 14 000 zł.