Ogłoszenia duszpasterskie

2 niedziela Wielkiego Postu

  1. Nabożeństwa wielkopostne

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy naszych parafian i sympatyków na następujące nabożeństwa pasyjne:

– w każdy piątek na drogę krzyżową sprawowaną o godz. 17.30, dla dzieci o godz. 16.00,

– w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane o godz. 17.00,

– w czwartek na adoracje Najświętszego Sakramentu w godzinach od 16.00 do 18.00.

  1. Intencje mszalne

Informujemy, iż nie mamy wolnych intencjimszalnych na niedziele do końca maja. W dni powszednie na odprawienie zamówionej intencji trzeba poczekać około miesiąca czasu. Pewnym rozwiązanie intencji tzw. „nagłych” są wtorkowe msze św. składkowe odprawiane o godz. 18.00. 

  1. Toaleta

Podajemy także do informacji, iż koło kancelarii jest udostępniona toaleta, z której mogą korzystać wierni.  

  1. Podziękowanie za tacę gospodarczą

Dziękujemy serdecznie naszym parafianom i sympatykom za złożone ofiary na tzw. tacę gospodarczą, która wyniosła w zeszłym tygodniu 7 754 zł. Tak jak już podawaliśmy, będzie ona przeznaczona jako wkład własny na pozyskane dotacje na ten rok. Bóg zapłać!

  1. Pielgrzymki

Nasza parafia zaprasza na dwie pielgrzymki:

– dwudniową. 5 i 6 maja: szlakiem maryjnych sanktuariów. Sanktuarium MB Bolesnej w Oborach, MB Pani Gniezna w Gnieźnie, MB Gostyńskiej w Gostyniu i MB Licheńskiej w Licheniu,

– jedenastodniową. 23 czerwca- 2 lipca: szlakiem św. Matki Teresy z Kalkuty: wyjazd do Macedonii (Skopje, Ochryd, Tetewo, monastyr Bigorski), do Albanii (Tirana i Kruja), do Czarnogóry (Kotor, Budwa, Stary Bar, Persat i wypoczynek nad Adriatykiem w Sutomore) oraz Bośni (Mediugorje). Wszelkie informacje na tablicy ogłoszeniowej, na naszej stronie parafialnej lub u o. Proboszcza. Prosimy o jak najszybsze zapisy.