Ogłoszenia duszpasterskie

26 niedziela zwykła

  1. Przywitanie

Witamy w naszej wspólnocie o. Bogdana Kwapisiewicza z naszego bratniego klasztoru franciszkańskiego w Łodzi, który głosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary do puszki na schronisko dla ubogich w Łodzi. 

Podziękowania

O. Proboszcz serdecznie dziękuje dla naszych parafian i przyjaciół za zaangażowanie się w przygotowanie i przebieg Misji Miłosierdzia. W sposób szczególny dziękuje za wkład naszym współbraciom, pani florystce, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Związkowi Harcerstwa Rzeczypospolitej, Radzie Parafialnej, organistom i wszystkim tym, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym czasie dla naszej parafii. Bóg zapłać!

2. Nabożeństwa różańcowe

Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci będzie sprawowany w środy i piątki o godz. 16.00, zaś dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.00. W poniedziałki i środy różaniec prowadzą Różeróżańcowe, we wtorek Franciszkański Zakon świeckich, w czwartek Wspólnota św. Jana Chrzciciela natomiast w piątek Grupa Biblijna.

  1. Dni odnowy wewnętrznej

Przed nami dni odnowy wewnętrznej. W piątek do południa udamy się z posługą sakramentalną do chorych w parafii. Msza św. pierwszopiątkowa z nabożeństwem wynagradzającym NSPJ będzie sprawowana o godz. 9.00 i 18.00. Msza św. pierwszosobotniazawstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem i medytacją odprawimy o godz. 9.00.

  1. Uroczystości franciszkańskie

Przed nami uroczystości franciszkańskie- dzień śmierci św. Ojca Franciszka i dzień patronalny naszego Zakonu – św. o. Franciszka z Asyżu. Na nabożeństwo błogosławionej śmierci św. Franciszka czyli Transitus zapraszamy 3 października po Mszy św. o godz. 18.00.  W uroczystość św. Franciszka- zapraszamy na Msze św. z kazaniem o godz. 9.00 i 18.00.

  1. Msza św. o Stworzeniu Świata

W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlić wraz asystentem generalnym naszego Zakonu ds. Ochrony Środowiska – o. Stanisławem Jaromim- o poszanowanie przyrody. Po Mszy św. o godz. 14.00 będzie odprawione specjalne nabożeństwo przy kapliczce św. Rocha w lesie. 

  1. Gietrzwałd

Osoby, które nie potwierdziły wyjazdu do Gietrzwałdu i nie opłaciły wyjazdu pielgrzymki są jeszcze dzisiaj proszone o uregulowanie wszelkich kwestii i należności. W innym razie osoby nie będą brały udziału w wyjeździe pielgrzymkowym.

  1. Cmentarz

Ponownie przypominamy o przedłużaniu prolongaty na dysponowanie miejscami grobowymi na naszym cmentarzu parafialnym. Jeśli ktoś po 20 latach nie wnosi stosowanej opłaty zadzierżawę placu pod miejsce pochówku parafia na mocy prawapaństwowego ma możliwość zadysponowania takim miejscem i pochować następne osoby. W związku z tym, iż na naszym cmentarzu bardzo wiele miejsc jest niepopłacanych od szeregu lat postanowiliśmy rozłożyć kartki na niepoopłacanychnagrobkach z ostrzeżeniem o dokonaniu takiej procedury. Przy okazji informujemy, iż fundusze pozyskiwane z opłat za dzierżawy są przeznaczane na opłatę wywozu śmieci, wody, prądu, odśnieżania, koszenia, pielęgnacji drzew, bieżących napraw (w naszym przypadku m.in. generalny remont kaplicy cmentarnej)a w także na pilną potrzebę organizacji nowego cmentarza. Liczymy w tej materii na dobrą wolę i współpracę z parafią, jako jednostką zarządzającą cmentarzem.