Ogłoszenia duszpasterskie

27 maj 2018 r.

 

  1. Komunikat ks. Arcybiskupa – przeczytać (osobna kartka)
  2. Boże Ciało

W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 – po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy oraz 16.00 i 18.00.

Procesja będzie wiodła ta samą drogą co w latach ubiegłych. Ołtarze przygotowują tradycyjnie mieszkańcy Modrzewia, Skotnik, Łagiewnik i Parceli. Na procesję serdecznie zapraszamy  ministrantów, tegoroczne dzieci komunijne w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, panów do chorągwi oraz Ochotnicze Staże Pożarne. Prosimy, w miarę możliwości, o przystrojenie trasy procesji eucharystycznej.

  1. Dni odnowy wewnętrznej

Przed nami dni odnowy wewnętrznej. W I Piątek nabożeństwo pierwszopiątkowe z wystawieniem i Aktem wynagradzającym po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.  W godzinach przedpołudniowych udamy się także do chorych w parafii z sakramentami. W I Sobotę Msza św. pierwszosobotnia z nabożeństwem o godz. 9.00.

  1. Nabożeństwa czerwcowe

W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa od Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30, w niedziele zaś o godz. 17.00.

  1. 70 lecie OSP w Skotnikach

Ochotnicza Straż Pożarna w Skotnikach w niedzielę 3 czerwca będzie obchodzić 70 lecie swego istnienia. Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godz. 14.00 w sali OSP Skotniki Mszą św.

  1. Podziękowanie za tace gospodarczą

Dziękujmy naszym parafianom i sympatykom za złożone ofiary na tacę gospodarczą, która wyniosła w zeszłym tygodniu 10 175 zł. Fundusze są przeznaczone na dalsze pokrycie należności związanych z przygotowaniem projektu pod elektrykę w kościele oraz na odmalowanie ołtarza polowego.

  1. Ochrona danych osobowych

W związku z nowymi przepisami o ochronie danych osobowych (RODO), które weszły w życie z dniem 25 maja br. kancelaria parafialna nie udziela żadnych informacji ani nie wystawia zaświadczeń osobom trzecim (typu babcia, mama, chrzestna) chyba, że petent posiada stosowne upoważnienie.

  1. Piknik Antoniański

17 czerwca będziemy przeżywali kolejny już parafialny piknik Antoniański. W planach jest wiele ciekawych imprez kulturalnych, sportowych i kulinarnych. Ale – podobnie ja w zeszłym roku – apelujemy do naszych parafian i dobrodziejów o pomoc w przygotowaniu pewnych rzeczy. Chcemy serdecznie prosić panie o upieczenie ciast, pomoc w zasponsorowaniu zakupu kiełbasy i kaszanki oraz pieczywa. Za wszelkie zaangażowanie będziemy wdzięczni.

  1. Pielgrzymki

Ojciec Proboszcz prosi osoby wyjeżdżające 2 czerwca na zawierzenie na Jasną Górę o wpłaty. Wyjazd o godz. 9.45. Przy okazji informujemy, iż nadal posiadamy 4 wolne miejsca na wyjazd na Bałkany – do Macedonii, Albanii, Bośni i Czarnogóry w terminie 23.06 – 2.07. W harmonogramie wyjazdu zwiedzanie katolickich i prawosławnych sanktuariów, miejsc związanych z życiem św. Matki Teresy Z Kalkuty, zwiedzanie miast oraz wypoczynek nad Adriatykiem. Wszelkie informacje i zapisy u o. proboszcza Krzysztofa