Ogłoszenia duszpasterskie

27 niedziela zwykła

 

  1. Zaproszenie na nabożeństwa różańcowe

Trwamy w miesiącu, który jest poświęcony modlitwie różańcowej czci ku Matki Najświętszej. Zapraszamy na różaniec: dla dzieci sprawowoany w środy i piątki o godz. 16.00, zaś dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.00. W poniedziałki i środy chcemy, aby różaniec prowadziły Różeróżańcowe, we wtorek Franciszkański Zakon świeckich, w czwartek Wspólnota św. Jana Chrzciciela natomiast w piątek Grupa Biblijna.

 

  1. Msza i nabożeństwo o poszanowanie przyrody (czytamy do 12.30)

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlić wraz asystentem generalnym naszego Zakonu ds. Ochrony Środowiska z Rzymu – o. Stanisławem Jaromim- o poszanowanie przyrody. Po Mszy św. o godz. 14.00 będzie odprawione specjalne nabożeństwo przy kapliczce św. Rocha w lesie (naprzeciw kapliczki św. Antoniego).

 

  1. Wypominki

Zbliża się wolnymi krokami miesiąc poświęcony naszej modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Wydrukowane zostały już także kartki na wypominki. Prosimy o wypełniane kartek i przynoszenie wypełnionych do kancelarii lub zakrystii. W tym roku modlimy się za zmarłych codziennie na nabożeństwie wypominkowym w listopadzie o godz. 17.30. Przez cały listopad będzie także codziennie za nich sprawowana Msza św. o godz. 18.00 oraz w ciągu całego roku będzie za nich sprawowana Msza św. w I piątek miesiąca o godz. 18.00. 

 

  1. Cmentarz

Ponownie przypominamy o przedłużaniu prolongaty na dysponowanie miejscami grobowymi na naszym cmentarzu parafialnym. Jeśli ktoś po 20 latach nie wnosi stosowanej opłaty zadzierżawę placu pod miejsce pochówku parafia na mocy prawapaństwowego ma możliwość zadysponowania takim miejscem i pochować następne osoby. W związku z tym, iż na naszym cmentarzu wiele miejsc jest niepopłaconych od szeregu lat postanowiliśmy rozłożyć kartki na niepoopłacanychnagrobkach z ostrzeżeniem o dokonaniu takiej procedury. Przy okazji informujemy, iż fundusze pozyskiwane z opłat za dzierżawy są przeznaczane na opłatę wywozu śmieci, wody, prądu, odśnieżania, koszenia, pielęgnacji drzew, bieżących napraw (w naszym przypadku m.in. generalny remont kaplicy cmentarnej) a także na pilną potrzebę organizacji nowego cmentarza. Liczymy w tej materii na dobrą wolę i współpracę z parafią, jako jednostką zarządzającą cmentarzem.