1. Nabożeństwa wielkopostne

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy naszych parafian i sympatyków na następujące nabożeństwa pasyjne:

– w każdy piątek na drogę krzyżową sprawowaną o godz. 17.30, dla dzieci o godz. 16.00,

– w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane o godz. 17.00,

– w czwartek na adoracje Najświętszego Sakramentu w godzinach od 16.00 do 18.00.

Zachęcamy także do przygotowania paczki żywnościowej dla potrzebujących, która można dostarczyć do zakrystii lub kancelarii. My zaś przekażemy ją potrzebującym.

  1. Dzień Kobiet

W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Dzień Kobiet. Na wszystkich mszach św.modlitwa obejmiemy panie polecając je Jezusowi i Jego Matce.

  1. Msza św. za wstawiennictwem bł. o. Rafała

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odprawimy Msze św. za wstawiennictwem bł. o. Rafała Chylińskiego. Po Eucharystii która modlitwa przy grobie Błogosławionego i uczczenie relikwii.

  1. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci

Od 5 niedzieli Wielkiego Postu w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje poprowadzi o. pustelnik o. Michał. Plan niedzielnych spotkań obowiązywał będzie jak w każdą niedzielę. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami będzie sprawowali o 7.00, 9.00 i 18.00. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. z nauką dla chorych oraz namaszczeniem chorych. Zachęcamy, by tak sobie zorganizować czas, aby znaleźć czas na uczestnictwo w rekolekcjach.

  1. Rocznica I Komunii św.

Informujemy rodziców dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św., iż rocznica Komunii w naszej parafii odbędzie się 27 maja o godz. 14.00.

  1. Cmentarz

Przekazujemy dobrą wiadomość, iż po długich negocjacjach z Urzędem Miasta została pozytywnie załatwiona sprawa zamiany działek pod cmentarz parafialny. Stosowne akty notarialne zostaną podpisane między klasztorem a Urzędem Miasta w przyszłym tygodniu.

Przy okazji chcemy poinformować, iż został całkowicie zarchiwizowany cmentarz w Łagiewnikach. Niebawem na stronie internetowej parafii będzie można sprawdzić status danego grobu, osób pochowanych, opiekunów grobu oraz płatności za dzierżawę ziemi pod grób. Bardzo dziękujemy o. Janowi Musze za całość prac związanych z archiwizacją cmentarza.

  1. Elektryka w kościele

Informujemy także, iż został przygotowany projekt pod wymianę eklektyki w kościele, iluminacji, systemu odgromowego i oświetlenia placu. Całościowy koszt prac wyceniony jest na ponad 750 000 zł. Trwają pertraktacje na częściowe pozyskanie funduszy na ten cel z Funduszem Kościelnym. Gdyby ktoś chciał włożyć swoja małą „cegiełkę” w tę konieczną pracę, którą musimy wykonać- to na stoliku pod chórem są wyłożone kartki z numerem konta, na który będzie można wpłacać ofiary na wymianę elektryki. Za każdą złotówkę ofiarowaną na ten cel będziemy wielce wdzięczni.