Ogłoszenia duszpasterskie

31 niedziela zwykła

 

 1. Koncert muzyki organowej

Wszystkich melomanów muzyki organowej zapraszamy dzisiaj na koncert z cyku Akademia Muzyczna w starym klasztorze. Początek koncertu o godz. 15.00.

 1. Tytki

Przeżywamy obecnie tydzień poświęcony trosce o ubogich. Naszą odpowiedzią może być przygotowanie paczki żywnościowej dla kogoś potrzebującego z parafii. W przedsionku kościoła są wyłożone specjalne torby papierowe, które można napełnić żywnością. Taką paczkę serdecznie prosimy o przyniesienie do kancelarii lub zakrystii do 8 grudnia. My zaś, według naszego rozeznania sytuacji, przekażemy ją potrzebującym. Dziękujemy za każdy gest solidarności z potrzebującymi.

 1. Koncert na św. Cecylię

W dzień św. Cecylii, w czwartek po wieczornej Mszy św., bracia klerycy wraz z ojcem dygentem o. Tomaszem- zapraszają na koncert chorału geregiańskiego pieśni ku czci Matki Bożej. Początek koncertu o godz. 18.45. Zapraszamy!

 1. Zaproszenie na sympozjum

Przed nami uroczystości związane z setną rocznicą powrotu Franciszkanów do klasztoru łagiewnickiego po przymusowym opuszczeniu go w r. 1864  za udział zakonników w powstaniu styczniowym oraz 40 rocznica funkcjonowania Wyższego Seminarium Duchownego w Łagiewnikach. Z tej racji przed nami cykl wykładów, sympozjum, wystawa i uroczystości liturgiczne. Centralne uroczystości będzie celebrować 1 i 2 grudnia. Już dziś na nie zapraszamy. Z programem można się zapoznać na afiszach wywieszonych na tablicach ogłoszeniowych oraz na naszej internetowej stronie parafii.

 1. Spotkanie Rady Parafialnej

Ojciec Proboszcz zaprasza członków Rady Parafialnej na spotkanie w przyszłą niedzielę po sumie do sali św. Antoniego koło kancelarii.

 1. Kurs małżeński

Rozpoczynamy w naszym sanktuarium pierwszą z pośród 4 tur nauk przed małżeńskich. Młodych, którzy chcieliby wziąć udział w naukach, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z o. Karolem. Bliższe informacje na plakatach i na naszej stronie internetowej parafii.

 1. Bierzmowanie

Młodzież klas 3 gimnazjum i starsza, która chciałaby przestąpić do sakramentu bierzmowania ma taką możliwość zapisując się na kurs formacyjny u o. Michała.

 1. Dzień skupienia
  Siostry Honoratki z ul. Lokatorskiej w Łodzi zapraszają licealistki, studentki i kobiety pracujące do 35 r. życia na dzień skupienia pod hasłem “Śpiewaj serce moje”, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie parafialnej.
 2. Taca na dzieła charytatywne

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na działa miłosierdzia prowadzone przez naszą archidiecezję.