Ogłoszenia duszpasterskie

4 niedziela Wielkiego Postu

(11.03.2018)

 

  1. Nabożeństwa wielkopostne

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy naszych parafian i sympatyków na następującenabożeństwa pasyjne:

– w każdy piątek na Drogę Krzyżową sprawowaną o godz. 17.30, dla dzieci o godz. 16.00,

– w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane o godz. 17.00,

– w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach od 16.00 do 18.00.

  1. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci

Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje poprowadzi pustelnik – o. Michał. Planrekolekcji przedstawia się następująco :(przeczytać, osobna kartka!). Zachęcamy, aby tak sobiezorganizować czas, by móc uczestniczyć każdego dnia w rekolekcjach.Wtedy też od poniedziałku do środy w naszej parafii będą się odbywałyrekolekcje dla dzieci zeSzkoły Podstawowej nr 61 im. św. Franciszka z Asyżu.

  1. Rocznica I Komunii św.

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie o. Mariusza z rodzicami dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.

Przypominamy też, iż rocznicaKomunii w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 27 maja o godz. 14.00.

  1. Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka

Dyrektor oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 61 im. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi ul.Okólna 183 zapraszają: rodziców oraz przyszłych uczniów klas I na dzień otwarty 14 marca ogodzinie 17.00. W programie : spotkanie z dyrektorem oraz wychowawcami przyszłych klas I,zwiedzanie szkoły, przedstawienie w wykonaniu uczniów klas III, zabawy edukacyjne dla dzieci.

  1. Taca gospodarcza

Gwoli przypomnienia: za tydzień będziemy zbierać tacę gospodarczą. Przeznaczymy ją na odbudowanie 20 metrów zabytkowego muru od strony wschodniej, który kilka tygodni temuprzewrócił wiatr. Za złożone ofiary będziemy bardzo wdzięczni.

  1. Pielgrzymki

Nasza parafia zaprasza na dwudniową pielgrzymkę po polskich sanktuariach w dniu 5 i 6 majaoraz na czerwcowo – lipcową pielgrzymkę śladami św. Matki Teresy z Kalkuty. Bliższeinformacje na stronie internetowej praz u o. Proboszcza.

  1. Droga krzyżowa po ulicach naszej parafii

Już dziś informujemy, iż tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową, tj.23 marca,po wieczornej Mszy organizujemy Drogę krzyżową ulicami osiedla Przyklasztorze.Naszą szczególną intencją będzie modlitwa o ustanie wojny w Syrii i zaprześladowanych tam chrześcijan. Zapraszamy do włączenia się w tę szczególną formęświadectwa. Jak co roku zapraszamy Ochotnicze Straże Pożarne, ministrantów, grupy parafialne orazwszystkich ludzi, którym sprawa pokoju leży na sercu.

  1. Droga krzyżowa z parafii św. Krzyża do bł. o. Rafała Chylińskiego

W sobotę 24 marca, tradycją lat ubiegłych, z parafii św.Krzyża w Łodzi, w godzinach porannych wyruszy droga krzyżowa do Łagiewnik, do grobu bł. o.Rafała w intencjach „spraw trudnych naszego miasta”. Zakończenie jest przewidziane w naszejświątyni Eucharystią o godz. 12.00.

  1. Noc konfesjonałów

W Wielki Wtorek planujemy przeprowadzić Noc Konfesjonałów. Wszyscy chętni będą mogliskorzystać z posługi kapłana w godzinach 16.00-22.00. Zaś o godz. 22.00 będziemy mogliwysłuchać kantaty Jana Sebastiana Bacha.

  1. Kielich

Jak to można było usłyszeć w ostatnich dniach w mediach, odnalazł się zabytkowy kielich z 1741 r. skradziony przed kilkoma miesiącami z gabloty przy grobie bł. o. Rafała Chylińskiego. Kielich jest rozłożony na części oraz

częściowo uszkodzony. Bardzo dziękujemy V Komisariatowi Policji w Łodzi za ujęcie sprawcówtej zuchwałej kradzieży.