Ogłoszenia duszpasterskie

5 niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Plan rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych i dzieci

Od dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Plan nauk przedstawia się następująco (odczytać plan):

Także od poniedziałku do środy w naszej parafii będą się odbywały rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 61 im św. Franciszka.

  1. Koncert muzyki organowej

Dzisiaj o godz. 15.00, jak w każdą III niedzielę miesiąca, będziemy mogli wysłuchać koncertu muzyki organowej z cyklu: Akademia Muzyczna w starym klasztorze. Serdecznie zapraszamy.

  1. Uroczystość św. Józefa

Jutro przypada uroczystość św. Józefa- opiekuna Świętej Rodziny oraz Kościoła.

  1. Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała

W najbliższy czwartek o godz. 18.00 będziemy się modlić Eucharystią za wstawiennictwem bł. o. Rafała o uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. modlitwa uwielbienia i modlitwa wstawiennicza.

  1. Droga krzyżowa po ulicach naszej parafii

Zapraszamy w najbliższy piątek na drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Przejdziemy po osiedluPrzyklasztorze. Naszą szczególną intencją będzie modlitwa o ustanie wojny w Syrii i za prześladowanych tam chrześcijan. Zapraszamy do włączenia się w tę szczególną formę świadectwa wszystkich ludzi dobrej woli. DouczestnictwazapraszamyOSP z Łagiewnik i Skotnik, ministrantów, grupy parafialne oraz wszystkich ludzi, którym sprawa pokoju leży na sercu. 

  1. Droga krzyżowa z parafii św. Krzyża do bł. o. Rafała Chylińskiego

Informujemy, iż w najbliższą sobotę, tradycją lat ubiegłych, z parafii św. Krzyża w Łodzi, w godzinach porannych wyruszy droga krzyżowa do Łagiewnik, do grobu bł. o. Rafała w intencjach „spraw trudnych naszego miasta”.  Zakończenie jest przewidziane w naszej świątyni Eucharystią o godz. 12.00.

  1. Niedziela Palmowa

Za tydzień przypada niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd poświecenia przyniesionych palm.

  1. Baranki

Nasza młodzież parafii w przedsionku kościoła. sprzedaje na stół wielkanocny czekoladowe baranki.

  1. Noc konfesjonałów

W Wielki Wtorek planujemy przeprowadzić Noc Konfesjonałów. W godzinach: 16.00-22.00 będzie można skorzystać z posługi kapłana, zaś o godz. 22.00 zapraszamy do wysłuchania kantaty Jana Sebastiana Bacha. Bliższe informacje na plakatach w gablotach i na naszej stronie internetowej parafii.