Ogłoszenia duszpasterskie

I niedziela Adwentu

 

  1. Okres Adwentu

Przed nami Kościół otwiera okres radosnego oczekiwania na pamiątkę powtórnego przyjścia Pana. W okresie Adwentu proponujemy poranne roraty z krótkimi rozważaniami adwentowymi, które będziemy sprawować o godz. o godz. 7.00 (od poniedziałku do soboty). Szczególnie mile będą wiedziane dzieci na roratach, dla których będą nich sprawowane roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00.

  1. Nowenna przed Niepokalanym Poczęcie NMP

Trwa nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP. Odprawiamy ją w ramach wieczornej Eucharystii. Zachęcamy do uczestnictwa.

  1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7.00, 9.00, 11.00, na której jeden kandydat z naszego Wyższego Seminarium przystąpi do złożenia ślubów wieczystych i o godz. 18.00. Br. Bartosza, który będzie składał śluby, polecamy Waszej serdecznej modlitwie.

  1. Msza św. za wstawiennictwem bł. o. Rafała

W przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II niedzielę miesiąca, będziemy sprawowali specjalna Mszę św. za wstawiennictwem bł. o. Rafała Chylińskiego o godz. 15.00.

  1. Rekolekcje adwentowe

Od przyszłej niedzieli będą się w naszej parafii odbywać rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. dr Rafał Kwiatkowski, wykładowca Historii Kościoła w naszym Wyższym Seminarium i wychowawca braci kleryków. Plan rekolekcji przedstawia się następująco: w niedzielę: 7.00 (nauka ogólna), 8.00 (nauka ogólna), 9.30 (nauka dla dzieci), 11.00, 12.30, 16.00 (nauka ogólna), 18.30 (nauka dla młodzieży). W poniedziałek i wtorek: 7.00 (nauka ogólna), 9.00 (nauka ogólna), 16.30- (Msza św. z nauką dla dzieci), 18.00 (nauka ogólna). Zachęcamy, aby znaleźć czas, by wziąć udział w rekolekcjach.

  1. Podziękowania

Bracia klerycy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za złożone ofiary na przygotowanie paczek dla osób, które są objęte duszpasterstwem specjalistycznym przez naszych braci kleryków. W sumie została zebrana suma ponad 4 800 zł. Bóg zapłać!