Ogłoszenia duszpasterskie

10 grudzień 2017 r.

  1. Okres Adwentu

W okresie Adwentu wszystkim naszym parafianom i przyjaciołom proponujemy poranne roraty z krótkimi rozważaniami adwentowymi, które będziemy sprawować o godz.  7.00 (od poniedziałku do soboty). Szczególnie mile są wiedziane dzieci na roratach, dla których będą  sprawowane roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00.

  1. Powitanie rekolekcjonisty i plan rekolekcji

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas o. dr Rafał Kwiatkowski, wykładowca Historii Kościoła w naszym Wyższym Seminarium i wychowawca braci kleryków. Plan rekolekcji przedstawia się następująco: w niedzielę: 7.00 (nauka ogólna), 8.00 (nauka ogólna), 9.30 (nauka dla dzieci), 11.00, 12.30, 16.00 (nauka ogólna), 18.00 (nauka dla młodzieży). W poniedziałek i wtorek: 7.00 (nauka ogólna), 9.00 (nauka ogólna), 16.30- (Msza św.roratnia z nauką dla dzieci), 18.00 (nauka ogólna). Zachęcamy, aby znaleźć czas, by wziąć udział w rekolekcjach.

  1. Muzyka w starym klasztorze

Za tydzień  o godz. 15.00 odbędzie się koncert z cyklu „Akademia Muzyczna w starym klasztorze”. Wszystkich melomanów muzyki organowej serdecznie zapraszamy.

  1. Zbiórka na Kościół na Wschodzie

Dzisiaj dla osób wrażliwych na katolików na Wschodzie możliwość przekazania ofiary na ich potrzeby.

  1. Świece wigilijne

Młodzież naszej parafii w przedsionku rozprowadza świece na stół wigilijny.

 Jutrzejsze i wtorkowe ofiary zebrane w czasie rekolekcji będą przeznaczone na potrzeby Franciszkańskiego Wyższego Seminarium jako podziękowanie za wygłoszone rekolekcje przez o. Rafała.