III Niedziela Adwentu
17 grudnia 2017 r.

1. Pasterka
W przyszłą niedzielę – z racji, iż jest to dzień wigilijny- Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Pasterki odprawimy o godz. 22.00 i 24.00. Po każdej z nich będziemy chcieli podzielić sięopłatkiem z naszymi Parafianami i Przyjaciółmi. Pasterkę o godz. 22.00 odprawimy w intencji Dobrodziejów parafii i klasztoru. Natomiast Pasterkę o 24.00 – w intencji Pań sprzątających kościół, Pracowników parafii i klasztoru, Pań układających kwiaty w naszej świątyni oraz o pokój na świecie.
Pragniemy również zwrócić również uwagę, iż skoro 24 grudnia przypada w niedzielę, by spełnić niedzielny obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, mamy w naszej świątyni do dyspozycji Msze Święte jedynie od godz. 7.00 do godz. 12.30. Pasterka jest już Mszą Świętą Bożonarodzeniową.

2. Układ nabożeństw w dni świąteczne
W święta Bożego Narodzenia odprawiamy Msze św. jak w każdą niedzielę. Mszę chrzcielną będziemy sprawowali o godz. 14.00 w pierwszy i drugi dzień świąt.

3. Świece i opłatki
W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijnyoraz poświęcony opłatek.

4. Zmiana organizacji pracy kancelarii i dni chrztu dzieci
Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, z dniem 1 stycznia zmienią się godziny pracy kancelarii oraz dni i godziny sprawowania chrztów.
Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty włącznie w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-17.45; w piątki kancelaria czynna będzie do godz. 19.00. Chrzty będą sprawowanew I i III sobotę miesiąca o godz. 11.00 oraz w IV niedzielę miesiąca o godz. 14.00.

5. Msza św. składkowa do św. Antoniego
Od nowego roku chcemy wprowadzić Msze święte składkowe w każdy wtorek o godz. 18.00.Jest to historyczny przywilej dany przez papieży kościołom zakonnym i sanktuariom, który można nadal wykorzystywać dla pożytku wiernych. Z powodu dużej ilości intencji oraz odległości terminów ta forma zapewne pomoże nam w miarę na bieżąco odprawiać zamawiane intencje.Kapłan będzie odprawiał wówczas Mszę świętą we wszystkich intencjach, jakie polecą wierni. Intencję na Mszę św. składkową najlepiej jest zamówić tuż przed interesującym nas wtorkiem.

6. Rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej dla dzieci
Zapraszamy dzieci i młodzież do ciekawego spędzenia ferii w Niepokalanowie Lasku od 29 stycznia do 3 lutego.W programie modlitwa, Msza święta, integracja, zabawa, spotkania tematyczne w grupach, zwiedzanie ciekawych miejsc, zgłębianie charyzmatu św. Maksymiliana oraz poznanie niezwykłego miejsca,jakie założył – Niepokalanowa. Tydzień pobytu wraz z wyżywieniem i noclegiem to 270 zł. Szczegóły zapisów na stronie internetowej parafii lub u o. Karola i o. Mariusza.