Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Życzenia
Wszystkim parafianom, przyjaciołom i gościom przebywającym na terenie parafii nasza wspólnota zakonna  życzy, by zwycięski Pan dotykał mocno Waszych serc. Życzymy, abyście na drogach Waszej modlitwy, w chwilach świątecznego spotkania z innymi, a później w codzienności Waszych obowiązków w pełni radości  i umocnionej wiary spotykali Zmartwychwstałego Jezusa. Niech doświadczenie Jego obecności dodaje sił, umacnia w nadziei, obdarza pokojem, przynosi też wiele ludzkiej radości. Wdzięczne za każde dobro, duchowe i materialne, które jest naszym udziałem dzięki otwartości Waszych serc, polecamy Wasze intencje Matce Bożej. Niech Pan obdarza Was Pokojem! Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.
2.      Układ Mszy św.
W dniu dzisiejszym sprawujemy jeszcze Eucharystię o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny obchodzimy drugi dzień Świąt. Msze święte sprawujemy jak w każdą niedzielę.
3. Niedziela Bożego Miłosierdzia
Przyszła niedziela jest tzw. „Białą niedzielą” znaną także w Kościele jako niedziela Bożego Miłosierdzia. Jest ona owocem objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej. O godz. 15.00 specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przez cały tydzień poprzedzający uroczystość Bożego Miłosierdzia nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości będzie odprawiana po wieczornej Eucharystii. Jutro natomiast po Mszy św. o godz. 11.00.
4. Podziękowanie za przygotowania
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębszego i piękniejszego przeżycia Świętego Tridum Paschalnego.  Przede wszystkim ministrantom wraz z ojcem ceremoniarzem o. Michałem, naszym kapłanom spowiadającym w tym wzmożonym okresie, p. Amelii wraz z braćmi Pawłami i br. Mariuszem za przygotowanie pięknej dekoracji do grobu Bożego z głęboką wymową mówiącą o wartości rodziny i nierozerwalności więzów małżeńskich, braciom klerykom za przygotowanie ciemnicy, naszemu chórowi z panią dyrygent za towarzyszenie nam w trakcie całego Tridum, panu organiście, paniom i panom, którzy posprzątali i pomogli wypastować kościół, Ochotniczym Strażom Pożarnym za ich obecność i wartę przy grobie Bożym, grupie św. Jana Chrzciciela wraz z o. Mariuszem za całonocną adorację przy Ciemnicy oraz wszystkim innym, których nie sposób wymienić za wszelki wkład i pomoc w przygotowaniu do świąt Wielkie Nocy.
Wyrażamy słowa wdzięczności wobec naszych parafianom i dobrodziejów, którzy i w tym roku nie zapomnieli o nas i uraczyli nam swoimi wypiekami i wędlinami. Bardzo sobie cenimy tę formę solidarności i pamięci o klasztorze. Wszystkim Wam niech błogosławi i strzeże Zmartwychwstały.
Podziękowanie za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu
Dziękujemy także za złożone ofiary do Bożego Grobu- te indywidualne i te zbiorowe, za które zostały zakupione kwiaty do Bożego grobu oraz na ołtarz Pański.
Dziękujemy za ofiary, które wpłynęły z poszczególnych miejscowości naszej parafii:
– Łagiewnik Nowych i ul. Maków Polnych: 1160 zł,
– Modrzewia: 810 zł.
– Łagiewnik Starych i Żywego Różańca: 1060 zł.
– Skotnik: 1300 zł.
– Parceli: 780 zł. Składamy podziękowania słowa staropolskiego „Bóg zapłać”.