Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

  1. Nabożeństwa czerwcowe

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe sprawowane ku czci Najświętszego Serca Jezusa codziennie o godz. 17.30, w niedziele natomiast o godz. 17.00.

  1. I Piątek Miesiąca

Nadchodzący piątek jest I piątkiem miesiąca. Z tej racji zapraszamy na Msze św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 9.00 i 18.00. Do chorych w domach tradycyjnie udamy się w godz. przedpołudniowych.

  1. Piknik św. Franciszka

W najbliższą sobotę wspólnie ze SP nr 61 przeżywać będziemy piknik rodzinny ku czci św. Franciszka. Zachęcamy naszych parafian i przyjaciół we włączenie się w organizację tego wydarzenia. Bardzo chętnie – podobnie jaj w poprzednich latach – skorzystamy z upieczonego ciasta przez nasze parafianki, z dostarczonej kiełbasy i kaszanki na grilla. W programie liczne konkursy, zabawy, integracja, poczęstunek oraz loteria fantowa z główną nagrodą elektryczną hulajnogą. Piknik będzie odbywał się na boisku przylegającym do SP nr 61 w godz. 10.00-15.00. 

  1. Piknik szpitalny

Tego samego dnia Dyrektor Szpitala im. Bł. o. Rafała Chylińskiego zaprasza nas na piknik przy dawnym oddziale dziecięcym na ul. Wycieczkowej w godzinach dopołudniowych.

  1. Odpust Zesłania Ducha św.

Za tydzień wszystkich parafian i przyjaciół zapraszamy na odpust na Zesłanie Ducha Św. Główna Msza św. z kazaniem odpustowym i procesją eucharystyczną odbędzie się podczas Mszy św. o 12.30. Kazanie wygłosi  gwardian i proboszcz z bratniego klasztoru franciszkańskiego przy ul. Krasickiego w Łodzi o. Piotr Kleszcz.

O godz. 19.00 zapraszamy na plac kościelny na koncert ewangelizacyjny kleryckiego zespołu Pokój i Dobro.

  1. Marsz dla życia i dla rodziny

Ks. Abp G. Ryś zaprasza wszystkich mieszkańców Łodzi na Marsz dla Życia i Rodziny w przyszłą niedzielę, który rozpocznie się przy kościele Wniebowzięcia NMP przy ul. Kościelnej na Bałutach o godz. 14.30.

  1. Święta Matki Kościoła

10 czerwiec, dzień po Zesłaniu Ducha św., to drugi dzień odpustu tzw. Zielonych Świątek- święto Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. w naszym sanktuarium będzie sprawowana o godz. 11.00. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 dziesięciu kapłanów franciszkańskich będzie dziękowało za jubileusz 25 lecia kapłaństwa w miejscu, gdzie zostali wyświeceni.  Współbracia zapraszają na swoją Mszę św. Jubileuszową.