Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha św.

  1. Święto Matki Kościoła

Jutro zapraszamy na II dzień odpustu Zielonych Świąt. Msze św. z kazaniem odprawimy o godz. 7.00, 9.00, dodatkową o 11.00, 18.00.

Na Eucharystii o godz. 18.00 będziemy gościć 10 kapłanów z naszych prowincji zakonnej, którzy 25 lat temu w tym sanktuarium zostali wyświęceni na kapłanów.

  1. Uroczystość św. Antoniego Padewskiego

W najbliższy czwartek przypada odpust naszego sanktuarium – odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego. Msze św. odpustowe będziemy sprawować o godz. 7.00, 9.00, 10.00 w kapliczkach w lesie, o 11.00- główna suma z procesją i 18.00. Do południa kazania będzie głosił dla nas o. wikariusz naszej Prowincji zakonnej- o. P. Szczepański. Na wszystkich Mszach św. poświecimy chlebki św. Antoniego, przyniesione lilie oraz będzie możliwość uczczenia relikwii św. Antoniego.

  1. Nabożeństwo fatimskie

Także w czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na procesję fatimską z różańcem.

  1. II dzień odpustu św. Antoniego

Przyszła niedziela to II dzień odpustu. Msza św. z procesją zostanie odprawiona o godz. 12.30. Kazania do południa będzie dla nas głosił nas o. Ignacy Kosmana. 

  1. Zaproszenie na występ chóru parafialnego

Nasz chór parafialny zapraszana na koncert pieśni uwielbieniowych oraz pieśni o Bożym Miłosierdziu w przyszłym tygodniu po Mszy św. o godz. 11.00.

  1. Zaproszenie na koncert organowy

O godz. 15.00, za tydzień, zapraszamy na cykliczny koncert organowy pt. Akademia Muzyczna w starym klasztorze. 

  1. Spotkanie w sprawie budowy ołtarzy

Już dziś O. Proboszcz zaprasza budowniczych ołtarzy z poszczególnych miejscowości na Boże Ciała na spotkanie w poniedziałek (17 czerwca) na godz. 17.00. Bardzo prosimy o obecność na spotkaniu.

  1. Ogłoszenie Rady Osiedla Łagiewniki

W związku z ukonstytuowaniem się nowej Rady Osiedla Łagiewniki Rada zachęca wszystkich mieszkańców Łagiewnik do aktywnej współpracy i działań na rzecz rozwoju osiedla. Zaprasza również do udziału w konkursie na Logo Rady Osiedla. Wszystkie informacje w gablocie kościoła lub na profilu Rada Osiedla Łagiewniki na Facebooku.

  1. Książki

W dniu dzisiejszym Instytut Franciszkański działający przy WSD OO. Franciszkanów organizuje kiermasz książek o tematyce franciszkańskiej i nie tylko. Na tym stoisku będzie można nabyć ręcznie wykonane prace przez franciszkanów dewocjonalia. Ofiary będą przeznaczone na misje.