Ogłoszenia duszpasterskie
V niedziela wielkanocna

1. Dni odnowy wewnętrznej
W tym tygodniu przepadają dni odnowy wewnętrznej. Zapraszamy w I czwartek miesiąca, na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 16.00, podczas którego będziemy modlić się o święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W I Piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające NSPJ po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Do chorych udamy się w godzinach przedpołudniowych. W I Sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi wraz z medytacją Maryjną na Mszy św. o godz. 9.00.

2. Nabożeństwa majowe
Przez cały miesiąc maj zapraszamy czcicieli NMP na nabożeństwa majowe sprawowane w naszej świątyni o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

3. Jubileusz współbraci
1 maja na Mszy św. o godz. 9.00 sześciu współbraci z naszego Zakonu, którzy przeszli formację w Łagiewnikach, będzie przeżywać swój jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię.

4. Msza dla Żywego Różańca
W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – Żywy Różaniec spotyka się na Eucharystii o godz. 14.00.

5. Uroczystość NMP Królowej Polski
W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to także 227. rocznica proklamowania Konstatacji 3 Maja. Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. godz. 11.00 będziemy modlić się za naszą umiłowaną Ojczyznę. W związku z tym zapraszamy na tę Eucharystię poczty sztandarowe a także służby mundurowe – harcerzy i Ochotnicze Straże Pożarne.

5. Obrazki prymicyjne św. o. Maksymiliana
Wczoraj przypadła setna rocznica święceń kapłańskich św. o. Maksymiliana Kolbe – męczennika Auschwitz, franciszkanina, twórcy klasztoru w Niepokalanowie. Z tej racji każdy, kto będzie miał takie życzenie, przy wyjściu będzie miał możliwość otrzymania reprintu obrazka prymicyjnego św. Maksymiliana.

7. Wyjazd do Częstochowy
Na prośbę naszych Parafian organizujemy pierwszosobotni wyjazd na Jasną Górę w dn. 2 czerwca na zawierzenie się Matce Bożej. Przy okazji nawiedzimy sanktuarium Maryjne w Gidlach. Zapisy w zakrystii. Wyjazd spod klasztoru o godz. 12.00.

8. Mały Alfie
Zapewne wszyscy słyszymy o walce o życie małego Alfiego Evansa w Liverpoolu. Rodzina dziecka oraz Papież serdecznie prosili nas o modlitwę w jego intencji, by nie został poddany eutanazji. Dziecko jednak nad ranem sobotę zmarło. Dzisiaj – tak jak było zapowiadane w ciągu tygodnia – o godz. 18.45 w naszym sanktuarium przed Najświętszym Sakramentem modlitwą różańcową będziemy modlić się za dzielną rodzinę Alfiego oraz za duszę tego chłopca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.