Ogłoszenia duszpasterskie

5 niedziela wielkanocna

  1. Koncert kameralny

Zapraszamy do naszego sanktuarium na dzisiejszy koncert kameralny o godz. 15.00, który odbywa się w ramach cyklu spotkań Akademia Muzyczna w starym klasztorze.

  1. Fundacja bł. o. Rafała

Do życia została powołana przy naszym klasztorze Fundacja błogosławionego Ojca Rafała Chylińskiego. Ma ona dość szerokie spektrum działania. O jej zakresie możemy się dowiedzieć z ulotek, które są wyłożone na stoliku pod chórem. Pierwszą naszą inicjatywą jest  powołanie do życia sklepiku z dewocjonaliami przy naszym sanktuarium. Zbieramy także na renowację malowidła, które odkryto przy remoncie absydy kościoła, a które przedstawi wizerunek św. Antoniego Padewskiego. Jeśli uzbieramy potrzebą kwotę odnowimy odnaleziony fresk. Zachęcamy do współpracy z Fundacją. Wszelkie informacje u o. Proboszcza.

  1. Pielgrzymka szlakiem sanktuariów wschodniej Polski

Organizujemy trzydniowy wyjazd szlakiem sanktuariów wschodniej Polski. W planie wyjazdu przewidujemy nawiedzenie  następujących sanktuariów:  pokamedulskiego kompleksu na Wigrach, sanktuarium MB Sejneńskiej w Sejnach, sanktuarium MB Studzieniczańskiej w Studzienicznej, sanktuarium patronki dobrych teściowych w Lipsku (bł. Marianny Bieranackiej), sanktuarium MB Różanostockiej w Różanymstoku, sanktuarium cudu eucharystycznego w Sokółce, sanktuarium MB Bolesnej w Świętej Wodzie, nawiedzenie ławry Supraskiej, Świętej Góry Grabarki, sanktuarium MB Leśniewskiej w Leśnej Podlaskiej i sanktuarium MB Kodeńskiej w Kodniu. Cena wyjazdu 500 zł. z wpłatą zaliczkową 100 zł. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub u o. Proboszcza. Termin wyjazdu: 13-15.09.20019 r.

  1. Piknik antoniański

Przed nami coroczne wyzwanie związane z organizacją pikniku antonińskiego. Jak w poprzednich latach liczymy na szeroką współpracę z naszymi parafianami i sympatykami. Z wszelkimi inicjatywami, pomysłami, propozycjami zapraszamy do konsultacji z o. Mariuszem lub o. Michałem. Liczymy na Wasze zaangażowanie.