Ogłoszenia duszpasterskie

22 niedziela zwykła

 

  1. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

Jutro zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 61 im. św. Franciszka z Asyżu wraz z rodzicami i pedagogami na Mszę się inaugurującą rok szkolny i katechetyczny.

  1. Dni odnowy wewnętrznej

Przed nami dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek w godz. 16.00- 18.00 będzie obywać się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.  W I Piątek w godzinach przedpołudniowych udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 będziemy celebrować nabożeństwo pierwszopiątkowe, na które zapraszamy.

  1. Godziny przyjęć prawnika

Informujemy, iż nadal istnieje możliwość skorzystania z darmowych porad prawnika przy naszym klasztorze. Od września prawnik będzie dostępny w każdy drugi czwartek miesiąca od godz. 18.30 w sali św. Antoniego koło kancelarii.

  1. Godziny stałego konfesjonału

Po wakacyjnej przerwie powracamy w naszym sanktuarium do spowiedzi w godzinach 10.00-12.00 i 16.00-18.30 (od poniedziałku do soboty włącznie) oraz na każdej Mszy św. Z harmonogramem spowiedników na dany tydzień możemy zapoznać się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.

  1. Prace w zakrystii

Jak informowaliśmy rozpoczęły się prace przy renowacji zakrystii. Prace obejmują gruntowny remont tego pomieszczenia. W pierwszej kolejności dokonywane są odkrywki na ścianach i suficie. Zdejmowana jest z rejestru zabytków lastrykowa posadzka, która ma być zastąpiona nowym wzorem posadzki kamiennej  zaakceptowanym przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Obecnie dobierany jest kamień na podłogę. Przed nami wymiana elektryki, przygotowanie projektu pod nowe meble oraz malowanie pomieszczenie według wskazań konserwatorskich. Prace zapewne potrwają dość długo, gdyż każda rzecz konsultowana jest z konserwatorami i dostosowywana do wskazań konserwatorskich. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy jeszcze w stanie obliczyć ile będą nas kosztowały takie elementy jak: przygotowania pełnej dokumentacji, zakup kamienia, wymiana elektryki, zrobienie umeblowania i malowanie.  Będziemy o tym informować. Dziękujemy za składane ofiary na ten cel w tacy gospodarczej.

Niebawem także, dzięki pozyskanym dotacjom, ruszymy z konserwacja ostatnich 5 okien w kościele oraz renowacją zachodniej ściany klasztoru (tzn. od ulicy). Zakończony został także proces przegotowania pełnej dokumentacji pod wpis do rejestru zabytków ogrodzenia kościoła i klasztoru.