Ogłoszenia duszpasterskie
22 października 2017 r.

1. Zaproszenie na ingres ks. Abp. G. Rysia
4 listopada nowy ks. abp metropolita G. Ryś zaprasza nas do katedry na swój ingres na godz. 11.00.
2. Przejście na okres zimowy
W przyszłą sobotę w nocy przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Bardzo p[rosimy o przesunięciu wskazówek zegara o jedną godzinę do tyłu.
3. Wypominki
Niebawem rozpoczynamy listopad- miesiąc związanych z modlitwą za naszych wiernych zmarłych. Przyjmujemy na wypominki w kancelarii oraz w zakrystii. Bracia klerycy także 1 listopada będą zbierali k wypominki na naszym cmentarzu. Za naszych wiernych zmarłych będziemy sprawować następujące nabożeństwa w listopadzie:
codzienna modlitwa wypominkowa w kościele o godz. 17.30,
codzienna listopadowa Msza św. za zmarłych o godz. 18.00,
oraz Msza św. przez cały rok w I Piątek o godz. 18.00.
4. Podziękowanie za tacę gospodarczą
Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tzw. tacę gospodarcza, która wyniosła 6 821 zł. Fundusze przydadzą nam się do rozlicznych remontów, które są prowadzone na terenie naszego obiektu kościelno – klasztornego.
5. Przypomnienie o opałcie dzierżawy
Przy okazji zbliżających się świąt Wszystkich Świętych i święta zmarłych przypominamy, iż zgodnie z ustawą państwową z dn. 31.01. 1959 r. osoby, które dzierżawią ziemię na cmentarzu pod groby swoich bliskich po 20 latach- jeśli nadal chcą zachować groby- są zobowiązani do przedłużenia dzierżawy w kancelarii parafialnej. Fundusze pozyskane z tytułu opłat dzierżawy zabezpieczają m.in. takie potrzeby jak: wywóz śmieci, opłata za wodę, opłata za prąd, koszenie, odśnieżanie a w naszym przypadku także projektu urządzenia nowego cmentarza.
6. WC
Informujemy, iż w budynku seminarium na wysokości ołtarza polowego jest wyremontowana łazienka, z której można korzystać jeśli zajdzie taka potrzeba. Dojść do niej można kierując się wywieszonymi oznaczeniami.