Ogłoszenia duszpasterskie

XXV niedziela zwykła

24.09.2017

 


1.
Od przyszłej niedzieli przez cały październik zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe sprawowane w naszym Sanktuarium od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedziele zaś o godz. 17.00. Dzieci mogą dodatkowo przychodzić na Nabożeństwa Różańcowe w środy i piątki o godz. 16.00, podczas których będą mogły otrzymywać obrazki do przyklejenia na planszę.

2. W czwartek 28 września o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zgromadzimy się jak co roku na pętli autobusowej przy szpitalu łagiewnickim, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego  Miłosierdzia, w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”. Zapraszamy do licznego udziału.

3. Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie do naszego Sanktuarium w czwartek na godz. 18.00.

4. W piątek będziemy przeżywać święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Msze św. odprawiamy w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

5.Dyrektor, Rada Pedagogiczna  oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 61 im. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi zaprasza na X doroczny Festyn św. Franciszka, który odbędzie się 30 września 2017 roku na terenie szkoły (ul. Okólna 183) w godzinach 10.00-14.00. W programie przewidziano wiele atrakcji wymienionych na plakacie umieszczonym w kruchcie kościoła. Zapraszamy serdecznie.

6.W nadchodzącym tygodniu imieniny w naszej wspólnocie klasztornej obchodzić będzie o. Michał Chylak. Pragniemy zaprosić Parafian i Sympatyków Sanktuarium na Mszę Świętą, podczas której otoczymy drogiego Solenizanta modlitwą. Msza zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 11.00.

7.Dziękujemy naszym Parafianom i Przyjaciołom za złożone ofiary na tacę gospodarczą, która wyniosła 5 108 zł, 3dolary i 5funtów. Zgodnie z ogłoszeniem zostaną one przeznaczone na najpilniejsze konserwacje dachów i rynien na budynkach kościelno-klasztornych.