Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI niedziela zwykła

01.10.2017 

  1. Od dzisiaj przez cały październik zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe sprawowane w naszym Sanktuarium od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedziele zaś o godz. 17.00. Dzieci mogą dodatkowo przychodzić na Nabożeństwa Różańcowe w środy i piątki o godz. 16.00, podczas których będą mogły otrzymywać obrazki do przyklejenia na planszę.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.
  3. W poniedziałek o godz. 18.30 odbędzie się inauguracyjne spotkanie osób, które byłyby chętne włączyć się do kręgu przyjaciół Radia Maryja.
  4. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się wieczorne nabożeństwo Transitus. Zapraszamy, by w blasku świec i przy śpiewie franciszkańskich pieśni obchodzić  pamiątkę błogosławionej śmierci św. Franciszka.
  5. W środę 4 października obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego zakonu. Msze święte sprawowane będą w godzinach: 7.00, 9.00 i 18.00.
  6. W pierwszy czwartek, piątek i sobotę przeżywać będziemy dni odnowy wewnętrznej. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w Mszach świętych i sakramencie pokuty. W pierwszy piątek miesiąca udamy się z wizytą sakramentalną do chorych.
  7. W sobotę 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca o godz. 17.30, w którym łączyć będziemy się duchowo z ogólnopolską akcją „Różaniec do granic”.
  8. Dnia 19 listopada o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za wyjazd pielgrzymkowy do św. Lipki i Gietrzwałdu.
  9. Pragniemy zaprosić na koncert charytatywny do Sali parafialnej kościoła św. Katarzyny w Zgierzu w dniu 8 X o godz. 12.30. Podczas koncertu wystąpi franciszkański zespół „Pokój i Dobro”. Przy tej okazji zbierane będą fundusze na pomoc dla chorego na dystrofię mięśniową 12-letniego Bartosza Flisińskiego.