OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.09.2019
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe
Od 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. W naszej parafii będą odbywały się codziennie o godz. 17.30 a w niedziele i uroczystości o godz. 17.00. Nabożeństwa dedykowane szczególnie dzieciom odbywać się będą w środy i piątki o godz. 16.00.
2. Transitus
W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo franciszkańskie przy blasku świec i śpiewie chorału gregoriańskiego: Transitus, czyli Pamiątkę błogosławionej śmierci św. Franciszka z Asyżu. Oprawę muzyczną przygotowali bracia klerycy z naszego seminarium.
3. Wspomnienia liturgiczne
W tym tygodniu ponadto obchodzić będziemy dwa wielkie wydarzenia liturgiczne: w piątek Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego zakonu, a w sobotę Uroczystość św. Faustyny, głównej Patronki Łodzi.
4. Dni odnowy wewnętrznej
W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 16.00-18.00 z racji Pierwszego Czwartku. W piątek kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. W tym dniu nabożeństwa pierwszopiątkowe będą odprawione po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 18.00. W sobotę po Mszy o godz. 9.00 będzie dodatkowy różaniec w ramach nabożeństwa pierwszosobotniego.
5. Nabożeństwa
W każdy wtorek zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego Padewskiego na Msze św. wotywne ku Jego czci sprawowane o godz. 9.00 i 18.00, nabożeństwo, błogosławieństwo chleba, odczytanie próśb oraz uczczenie relikwii. Natomiast w każdy czwartek zapraszamy czcicieli bł. o. Rafała Chylińskiego na Msze św. wotywne ku Jego czci sprawowane o godz. 9.00 i 18.00, nabożeństwo odprawiane przy Jego grobie, odczytanie próśb oraz uczczenie relikwii.
6. Zbiórka ministrantów
W sobotę 5 października zapraszamy ministrantów oraz chłopców, którzy by chcieli być ministrantami, na zbiórkę o godzinę 10:00.
7. Poświęcenie różańców i spotkanie Kół Żywego Różańca
W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 9.30 nastąpi uroczyste poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca w sali klasztornej.
8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania.
Najbliższe spotkanie z grupą kandydatów do bierzmowania odbędzie się 27 października po Mszy św. o 9:30.
9. Sklepik
Zapraszamy do zajrzenia do sklepiku parafialnego, który mieści się obok kancelarii.
10. Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa
Dzisiaj po Mszach Świętych wolontariusze Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa” kwestować będą przy wyjściu z kościoła na rzecz podopiecznych Hospicjum.  ZPRASZAMY PRZEDSTAWICIELI HOSPICJUM DO OPOWIEDZENIA O SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI