Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII niedziela zwykła

08.10.2017

 1. W piątek 13 października o godz. 17.30 zapraszamy na zakończenie Nabożeństw Fatimskich. Zachęcamy do licznego uczestnictwa z lampionami.

2. W przyszłą niedzielę, w przededniu rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową,  po  Mszach św. młodzież naszej parafii będzie rozprowadzała papieskie kremówki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby młodzieży udzielającej się przy naszym sanktuarium.

2a. (czytać tylko do Mszy o 11.00): Dzisiaj o godz. 12.30 pragniemy zaprosić na koncert charytatywny do Sali parafialnej kościoła św. Katarzyny w Zgierzu. Podczas koncertu wystąpi franciszkański zespół „Pokój i Dobro”. Przy tej okazji zbierane będą fundusze na pomoc dla chorego na dystrofię mięśniową 12-letniego Bartosza Flisińskiego.

3. W zakrystii są do odebrania płyty ze zdjęciami z pielgrzymki do Gietrzwałdu i Św. Lipki.

4. W kruchcie kościoła wywiesiliśmy wytyczne dotyczące przyjmowania sakramentu w łódzkiej Bazylice Archikatedralnej w drugie piątki miesiąca.

5. W zakrystii są do wzięcia kartki wypominkowe. W listopadzie modlić się będziemy podczas nabożeństw wypominkowych w dni powszednie o godz. 17.30 oraz Mszy Świętych codziennie o godz. 18.00. Ponadto przez cały rok w pierwsze piątki miesiąca odprawiana będzie Msza za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Br. Wojciecha Ścibka. Msza święta w jego intencji, zamówiona przez parafian, zostanie odprawiona 3 grudnia podczas Sumy.