Ogłoszenia duszpasterskie

XXX niedziela zwykła

  1. Uroczystość Wszystkich św.

W najbliższy czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. na cmentarzu parafialnymza naszych wiernych zmarłych zostanie odprawiona o godz. 14.00. Po Eucharystii po terenie cmentarza przejdzie procesja żałobna. Przypomnijmy, że podczas oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 1 do 8 listopada) można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za nie.

  1. Dzień zaduszny

Najbliższy piątek jest dniem zadusznym. Zapraszamy w sposób szczególny na Mszę św. o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 9.00 w kościele zostanie odprawione specjalne nabożeństwo za zmarłych. Ze względu na to, iż jest to także I Piątek miesiąca o 17.30 będzie odprawione nabożeństwo żałobne z wypominkami, natomiast po wieczornej Eucharystii odprawiamy nabożeństwo pierwszopiątkowe z aktem wynagradzającym NSPJ.

  1. Wypominki

Drugiego listopada o godz. 17.30 rozpoczynamy nabożeństwa wypominkowe za naszych bliskich zmarłych. Prosimy o przynoszenie wypełnionych kartek ze zmarłymi do kancelarii lub zakrystii. Przez cały listopad będzie także codziennie za nich sprawowana Msza św. o godz. 18.00 oraz w ciągu całego roku będzie za nich sprawowana Msza św. w I piątek miesiąca o godz. 18.00. 

  1. I sobota miesiąca

Wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem i medytacje w sobotę na godz. 9.00.

  1. Msza imieninowa o. Karola

W przyszłą niedzielę na Eucharystii o godz. 9.30 będziemy pamiętać w modlitwie o o. Karolu, który obchodzi swoje imieniny.

  1. Masza za Ojczyznę

Także za tydzień na sumie będziemy się modlić za naszą umiłowaną Ojczyznę z racji I niedzieli miesiąca. Natomiast o godz. 14.00 na swojej Mszy św. zbiera się Żywy Różaniec.

  1. Podziękowanie z tace gospodarczą

Dziękujemy za złożone ofiary w zeszłym tygodniuna tacę gospodarczą, która wyniosła 5 835 zł. Fudusze te dokładamy do dwóch poprzednich tac gospodarczych na opłacenie pielęgnacji drzew na naszym cmentarzu parafialnym, która już się rozpoczęła a która będzie nas kosztować ponad 23 000 zł. Bóg zapłać!