Ogłoszenia duszpasterskie
XXX niedziela zwykła

Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych
W najbliższą środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych- wszystkich tych, którzy się cieszą chwały zbawionych, a którzy dla nas zostali dani jako przykłady cnót oraz skutecznego dążenia do poznania Boga. Msze św. będziemy sprawowali w układzie niedzielnym. Dodatkowa Msza św. na cmentarzu parafialnym z procesją godz. 14.00. Przypominamy, iż 1 listopada jest uroczystością, która nie zwalnia nas z obecności na Eucharystii.
1 listopada nasi bracia klerycy na terenie cmentarza w Łagiewnikach będą przyjmowali wypominki w godz. 9.00- 15.00.

Dzień Zaduszany
2 listopada jest dniem, w którym wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, czyli tzw. Dniem Zadusznym. Msze św. w kościele będziemy sprawowali o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 odbędzie się żałobna procesja po kościele, w której będziemy się modlić za wszystkich wiernych zmarłych. Jednocześnie informujemy, iż od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tegoż dnia rozpoczynamy także nabożeństwa wypominkowe za zmarłych. Sprawowane będą one w kościele codziennie o godz. 17.30.

Dni odnowy wewnętrznej
W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej na nabożeństwie eucharystycznym o godz. 16.00 i na Mszy św. o godz. 18.00. W I piątek ojcowie w godzinach przedpołudniowych udadzą się do chorych.

Wypominki
Przez cały listopad modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach w nabożeństwie o godz. 17.30. Ponadto, codziennie w listopadzie za zmarłych jest sprawowana Msza św. o godz. 18.00 oraz w I piątki miesiąca całego roku o godz. 18.00. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy, aby wypominki przynosić do zakrystii lub kancelarii.

Msza św. dla Żywego Różańca
W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zbiera się na Eucharystii Żywy Różaniec. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla członków wspólnoty.

Balkon
Kończymy prace remontowe związane z naprawą i odnowieniem balkonu nad wejściem do świątyni. Chcemy poinformować, iż fundusze w 90% na remont balkonu zostały wygospodarowane przez Urząd Miasta Łodzi za co serdecznie dziękujemy.