Ogłoszenia parafialne

3 maja 2018 r.

  1. Majowe

Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy na codzienne nabożeństwa maryjne do naszej świątyni o godz. 17.30, w niedziele zaś o 17.00. Zachęcamy do podtrzymywania tradycji ubierania kapliczek przydrożnych obraz śpiewu litanijnego przy nich.

  1. Pielgrzymka na Jasną Górę

2 czerwca – w I sobotę miesiąca – chcemy pojechać z naszymi parafianami i sympatykami na zawierzenie się Matce Bożej na Jasną Górę. W planie wyjazdu: droga krzyżowa, konferencja, Eucharystia oraz Apel Jasnogórski. Wyjazd o godz. 9.45. Koszt uzależniony od ilości chętnych. Zapisy w zakrystii.

  1. Pielgrzymka na Bałkany
  2. Proboszcz bardzo prosi o wpłacanie zaliczek na 10 dniowy wyjazd na Bałkany Śladami św. Matki Teresy. Przy okazji informujemy, iż posiadamy jeszcze 4 miejsca wolne na pielgrzymkę do Macedonii, Albanii, Czarnogóry i Bośni. Wszelkie informacje u o. proboszcza Krzysztofa.
  3. Pielgrzymka do Grobu bł. o. Rafała

Informujemy, iż XXVII piesza pielgrzymka z katedry do Łagiewnik – do bł. o.

Rafała w intencji trudnych problemów miasta i regionu, odbędzie się 12

maja pod hasłem: Trzeźwość egzaminem z wolności. Pielgrzymka wyruszy  o

godz. 9.00 z Bazyliki Archikatedralnej, a zakończy się Eucharystią około godz.

13.00 w naszym Sanktuarium.

  1. Świeczniki

W naszym kościele, w dwóch miejscach, zostały ustawione świeczniki wotywne – przy Jezusie Miłosiernym i przy relikwiach bł. o. Rafała Chylińskiego. Zachęcamy do wykorzystywania ich wraz z omadlaną intencją. Zwyczaj ten przyszedł z Kościołów wschodnich, ale przyjął się też w Kościele zachodnim. Przy okazji chętnie tez poznamy opinie Państwa co do tej inicjatywy.