Ogłoszenia duszpasterskie

XIX niedziela zwykła

 

  1. Święto św. o. Maksymiliana

Jutro będziemy obchodzić święto naszego współbrata- św. o. Maksymiliana Kolbe- męczennika z Auschwitz.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz.7.00 i 9.00 za jego przyczyną.

  1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP

We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. poświecimy zioła oraz kwiaty. Pamiętajmy, iż jest to 97. Rocznica Cudu na Wisłą oraz dzień Wojska Polskiego.

  1. Koncert muzyki poważnej

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będziemy mogli wysłuchać koncertu muzyki poważnej z cyklu: Akademia Muzyczna w starym klasztorze.

  1. Spotkanie pielgrzymów

Spotkanie informacyjne dla pielgrzymów udających się na dwudniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki odbędzie się 17 września po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele.

  1. Pielgrzymka piesza
    92. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest – „JESTEŚMY ŻYWĄ KORONĄ MARYI”. Zapisy rozpoczęly się 12 sierpnia i trwać będą codziennie oprócz 13 i 15 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-19.00 w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40).

     6. Taca na CSJPII

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę Centrum Studiów imieniem św. Jana Pawła II w Łodzi.

     7. Informacja

Wczoraj media informowały nas o tragedii, jaka miała miejsce podczas obozu harcerskiego ZHR okręgu łódzkiego. Wśród harcerzy były również dzieci z naszej parafii, którym, z tego co nam wiadomo, dzięki Bogu nic poważnego się nie stało. Pragniemy zaprosić parafian i sympatyków na Mszę świętą 15 sierpnia o godz. 18.00, podczas której otoczymy modlitwą ocalałe dzieci i rodziny prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę dla nich, a także będziemy polecać owe dwie dziewczynki, które zginęły podczas nawałnicy.