Ogłoszenia duszpasterskie

XVII niedziela zwykła 

  1. Dni odnowy wewnętrznej

Przed nami dni odnowę wewnętrznej. W I Piątek zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej oraz na nabożeństwo pierwszopiąkowe po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. W miesiącu sierpniu nie odwiedzamy chorych z Komunią i spowiedzią. W I Sobotę uczcimy Niepokalane Serce NMP na Mszy św. o godz. 9.00, zaś po Eucharystii nabożeństwo pierwszosobotnie.

  1. Odpust Porcjunkuli

W środę będziemy przeżywać franciszkańskiodpust Matki Boskiej Anielskiej zwany Porcjunkulą wyproszony przez św. Franciszka dla wiernych. Zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 lub 18.00a, aby skorzystać z łaski odpustu.

  1. Wspomnienie św. Jana Marii Vianney

W piątek wspominamy św. Jana Marie Vianneya- patrona wszystkich osób duchownych. Tego dnia postarajmy siępamiętać wmodlitwie o naszych znajomych kapłanach, zwłaszcza pracujących w naszej parafii.

  1. Pielgrzymki

Proponujemy naszym parafianom i przyjaciołom wyjazdy pielgrzymkowe:

  1. Piesza pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy u ks. Proboszcza na Chełmach.
  2. Autokarową pielgrzymkę do Gierzwałdu i Św. Lipki w dn. 23-24.09. Zapisy w zakrystii lub u o. Proboszcza.
  3. 12-ową samolotową pielgrzymkę na odpust do Gudelupe w Meksyku w grudniu. Zapisy u o. Proboszcza.
  4. Nabożeństwa

Wkażdy wtorek zapraszamy na Mszę św. wotywną za wstawiennictwem św. Antoniego Padewskiego z odczytaniem próśb i uczczeniem relikwii o godz. 9.00 i 18.00.

Także w każdy czwartek zapraszamy na Mszę św. wotywną za wstawiennictwem bł. o. Rafała Chylińskiego z odczytaniem próśb i uczczeniem relikwii o godz. 9.00 i 18.00.

  1. Puszka na Caritas

Dzisiaj Kuria archidiecezji Łódzkiej poprosiła nas o zbiórkę datków do puszek na cele naszej diecezjalnej Caritas.