Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Palmowa

25 marca 2018 r.

 1. Triduum Paschalne

Przed nami 3 najświętsze dni w roku liturgicznym – Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota, Wigilia Paschalna i Niedziela Wielkanocna. Nasz udział w świętowaniu Paschy winien rozpocząć się już w Wielki Czwartek a zakończyć Rezurekcją w poranek wielkanocny. Zachęcamy po pełnego uczestnictwa w Triduum Paschalnym. Program na te dni przedstawia się następująco:

 • Wielki Czwartek: odprawiamy jedną Mszę św., zwaną Mszą Wieczerzy  Pańskiej o godz. 18.00, w której podziękujemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Liturgii odbędzie się przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy, gdzie będzie trwała adoracja. W tym dniu spowiadamy w godz. 8.00-12.00 oraz 14.00- 17.30.
 • Wielki Piątek: Kościół w tym dniu nie celebruje Eucharystii. Wieczorem sprawowana jest Liturgia Wielkiego Piątku. Rozpoczniemy ją o godz. 18.00. Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu spowiadamy w godz. 8.00-12.00 oraz 14.00-17.30. Ponadto o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 • Wielka Sobota: Święcenie pokarmów odbywać się będzie się w godz. 8.00- 16.00. W tym samym czasie będzie można także skorzystać ze spowiedzi.
 • W sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą świec na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu

Podczas Triduum adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywała się w następującym porządku:

 • adoracja przy Ciemnicy rozpocznie się po Liturgii w Wielki Czwartek i będzie trwała do godz. 18.00 w Wielki Piątek. W tym czasie w  godz. 22.00 – 12.00 całonocną adorację poprowadzi Wspólnota św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy parafian i sympatyków Sanktuarium.
 • adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się  po zakończonej Liturgii Wielkiego Piątku Męki Pańskiej i będzie trwała do godz. 22.00. Następnie w Wielką Sobotę będzie można adorować Najświętszy Sakrament przez cały dzień oraz po sobotniej Liturgii Wigilii Paschalnej do godz. 22.00.
 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego

W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielką Sobotę nowennę odprawimy o godz. 19.30, zaś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego po Sumie.

 1. Rezurekcja

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rozpocznie się procesja rezurekcyjna a zaraz po niej Msza św. W związku z tym nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Do udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszamy w sposób szczególny ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, asystę liturgiczną, panów niosących baldachim oraz panie z rożnych wspólnot parafialnych do niesienie figur i obrazów, ochotnicze straże pożarne z Parceli i Skotnik.

 1. Noc konfesjonałów

W Wielki Wtorek planujemy przeprowadzić Noc Konfesjonałów. W godz. 16-22 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 22.00 zapraszamy do wysłuchania kantaty Jana Sebastiana Bacha. Bliższe informacje znajdują się na plakatach w kruchcie i na internetowej stronie parafialnej.

 1. Mecenas

Miło nam poinformować, iż Pan mecenas Hubert Szymański otrzymał jako jedyny łodzianin prestiżową nagrodę „Kryształowego Serca Radcy Prawnego” z rąk Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych za wolontaryjną pomoc w zakresie udzielania darmowych porad prawnych przy naszym klasztorze. Życzymy Panu Mecenasowi dalszych zawodowych sukcesów i wciąż tak wielkiego serca wobec potrzebujących ludzi.

 1. Baranki paschalne

Młodzież z naszej parafii w kruchcie sprzedaje czekoladowe baranki paschalne oraz świece na stół wielkanocny.

 1. Taca gospodarcza

Dziękujemy za złożone ofiary na tacę gospodarczą, która wyniosła 6 743 zł. Przeznaczamy ją na odbudowę 20 metrów zabytkowego muru od strony wschodniej, który niedawno wywrócił nam wiatr. Bóg zapłać!