Ogłoszenia parafialne

X Niedziela w ciągu roku

10.06.2018

 

  1. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 zakończymy nowennę przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
  2. W środę 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 17.00.
  3. Również w środę 13 czerwca obchodzić będziemy pierwszy dzień Odpustu parafialnego w związku z Uroczystością św. Antoniego z Padwy. W tym dniu Msze sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 10.00 (w kapliczkach), 11.00 i 18.00, w trakcie których tradycyjnie święcić będziemy lilie. W tym dniu Uroczystej sumie przewodniczył będzie o. Lucjusz Wilk, bernardyn.
  4. W przyszłą niedzielę 17 czerwca obchodzić będziemy drugi dzień Odpustu Antoniańskiego. Z tej okazji organizujemy piknik parafialny. Uroczystej Mszy odpustowej o godz. 12.30 przewodniczył będzie o. Tomasz Kręt, misjonarz z Burkina Faso, który przed wyjazdem do Afryki posługiwał w naszej parafii. W związku z tym, że program pikniku zawiera wiele atrakcji, zachęcamy Parafian i Sympatyków do pomocy w organizacji naszego wspólnego święta. Prosimy, by osoby chcące aktywnie zaangażować się w takie przygotowania, zapisywały w zakrystii na kartce rodzaj oferowanej pomocy, np. upieczenie ciasta, przyniesienia napojów itp. Usprawni to nam przygotowania do pikniku.

Szczegółowy plan PiknikuAntoniańskiego znajduje się na plakatach.

  1. W przyszłą niedzielę odbędą się trzy koncerty: o godz. 14.30 – koncert chóru parafialnego; o godz. 15.00 koncert muzyki organowej w ramach cyklu Akademia Muzyczna w starym klasztorze; o godz. 19.00 – koncert franciszkańskiego zespołu „Pokój i Dobro”.
  2. DO ODCZYTANIA ZAPROSZENIE KS. ARCYBISKUPA (na oddzielnej kartce)