Uroczystość Zesłania Ducha Św.

20 maja 2018

  1. Nasze Życie

/Krótkie słowo brata kleryka/

  1. Instytut Franciszkański

Instytut Franciszkański przy Wyższym Seminarium Duchownym proponuje nam zakup książek z tematyki franciszkańskiej. Stoisko z książkami znajduje się przed kościołem.

  1. Koncert muzyki poważnej

Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na koncert muzyki organowej z cyklu Akademia Muzyczna w starym klasztorze. Bliższe informacje na plakatach.

  1. II dzień Zielonych Świąt

Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła, czyli II dzień Zielonych Świąt. Dodatkowa Eucharystia w naszej świątyni będzie sprawowana o godz. 11.00.

  1. Bierzmowanie

W środę grupa 16 kandydatów przyjmie z rąk J. E. Ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego sakrament bierzmowania. Polecamy ich serdecznej modlitwie naszych Parafian.

  1. Msza św. o uzdrowienie

W czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Modlitwy zanosić będziemy przez wstawiennictwo bł. o. Rafała.

  1. Świecenia kapłańskie

Z wielką radością informujemy, iż w najbliższą sobotę o godz. 9.00  pięciu braci z naszego Seminarium przyjmie święcenia w stopniu diakonatu a jeden w stopniu prezbiteratu. Sakramentu święceń udzieli J. E. Ks. Abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

  1. Rocznica I Komunii św.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 14.00 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.