Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela zwykła

10 lutego 2019

 WSTĘP

W naszej parafii witamy Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, które dzisiaj pod koniec każdej Mszy Świętej będą dzieliły się charyzmatem swojego zgromadzenia zakonnego.

  1. Wolne intencje

W ciągu nadchodzącego tygodnia mamy jeszcze wolne intencje mszalne do przyjęcia. Możemy przyjąć również Msze święte gregoriańskie.

  1. Nabożeństwa do św. Antoniego i bł. o. Rafała

Zapraszamy w każdy wtorek na Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00, które odprawiamy za wstawiennictwem św. Antoniego Padewskiego po nich zaś na nabożeństwo do Świętego z odczytaniem próśb i uczczeniem relikwii. W czwartek podobne nabożeństwo odprawiamy o 9.00 i 18.00 do bł. o. Rafała Chylińskiego.

  1. Dzień Chorego

W poniedziałek 11 lutego obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących na dodatkową Mszę Świętą w ich intencji o godz. 11.00 połączoną z sakramentem namaszczenia chorych, po której nastąpi błogosławieństwo lurdzkie, czyli indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Do sakramentu namaszczenia chorych, zgodnie z wykładnią Kościoła, mogą przystąpić „wierni, których życie jest zagrożone z powodu choroby”, osoby szykujące się do poważnej operacji oraz osoby w podeszłym wieku.