Gruzja – miejsca wczesnego chrześcijaństwa (8 dni samolot)
31.07 – 07.08.2019
Wyjazd z parafii w Łodzi- Łagiewnikach

1 dzień: Warszawa
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie przy stanowisku Patron Travel o godz. 20:15. Wylot do Tbilisi o godz. 22:30.
2 dzień: Tbilisi
Przylot do Tbilisi o godz. 04:05. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie miasta: świątynia Metechi z XIII w., twierdza Narikala z IV w., Synagoga, katedra Sioni VI-VII w. Zwiedzanie Muzeum Narodowego. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień: Tbilisi – Gori – Bordżomi – Achalcyche
Śniadanie. Przejazd do Monastyru Dżwari z VI w. Przejazd do Gori, gdzie znajduje się Muzeum Stalina. Przejazd do Uplistsikhe – pozostałości starożytnego miasta z VII w. p.n.e. Borjomi – spacer po parku zdrojowym. Przejazd do Achalcyche. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień: Achalcyche – Wardzia – Rabati – Kutaisi
Śniadanie. Postój przy twierdzy Khertvisi z X w. Przejazd do Wardzia – miasta wykutego w skale w XII w. Przejazd do zamku Rabati w Achalcyche. Przejazd do Kutaisi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
5 dzień: Kutaisi – Anunari – Gudauri
Śniadanie. Zwiedzanie katedry Bagrati z XI w. Przejazd do klasztoru Gelati, gdzie znajdują się unikalne freski świętych i gruzińskich władców. Przejazd do Gudauri – położonego na wysokości 2200 m n.p.m. Postój przy twierdzy Narikala z XVII w. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 dzień: Gadauri – Kazbegi – Mccheta – Tbilisi
Śniadanie. Przejazd do Kazbegi i wjazd samochodami terenowymi na szczyt góry do zabytkowego kościoła z XIV w. położonego na wysokości 2170 m n.p.m. (wjazd jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne). W drodze do Tbilisi zwiedzimy Mccheta, katedrę Sweti Cchoweli. Z XI w. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7 dzień: Tbilisi – Signagi – Tbilisi
Śniadanie. Wyjazd do regionu Kachetia. Zwiedzanie Monastyru Bodbe, gdzie znajduje się grobowiec św. Nino. Przejazd do Signagi otoczonego murami obronnymi z 23 wieżami. Fakultatywnie degustacja gruzińskiego wina. Czas wolny. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg
8 dzień: Tbilisi – Warszawa
Wczesne wykwaterowanie. Transfer na lotnisko ok. godz. 02.00. Wylot do Polski o godz. 04:55. Lądowanie na lotnisku Okęcie o godz. 06:40.

Zapisy u o. Krzysztofa, proboszcza: mail: k.swiderek@wp.pl lub 42 659 06 06 lub w kancelarii po południu z zaliczką 500 zł.

Cena: 3850 PLN
Cena zawiera: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery; minibusem/autokarem; 7 noclegów w hotelach 3* (miejscowa kategoryzacja); 6 śniadań i 6 obiadokolacji ; opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL, NNW i choroby, przewlekłe, składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os), podatek Vat.

Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników miejscowych – 70 USD/os. (płatne na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (850 PLN); wydatków osobistych

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1
tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91
e-mail: biuro@patrontravel.pl, www.patrontravel.pl, facebook.com/patrontravel