PIELGRZYMKA
ŚLADAMI ŚW. MATKI TERESY DO SERBII, MACEDONII, ALBANII, CZARNOGÓRY I MEDZIUGORJE
23.06 – 02.07.2018

Wyjazd: parafia św. Antoniego w Łodzi Łagiewnikach i św. Maksymilian w Łodzi- Dąbrowie.
Kontakt: o. Krzysztof: tel. 42 659 06 06, mail: k.swiderek@wp.pl
1. Dzień 23.06. Sobota: 3,00 wyjazd z miejsca zbiórki przejazd na trasie ŁÓDŹ – NOVI SAD(Serbia), po drodze krotkie postoje, wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
2. Dzień 24.06. Niedziela: Śniadanie, wyjazd w dalsza drogę. Przejazd do stolicy Macedonii SKOPJE. Msza święta w Katedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie zwiedzanie Starego i Nowego Miasta, Kamienny most, Stara Carsija – bazar turecki, czas wolny, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
3. Dzień 25.06. Poniedziałek: Śniadanie, przejazd do Domu – Muzeum św. Matki Teresy – Msza święta, krótkie zwiedzanie. Przejazd do TETOVA, gdzie zobaczymy Kolorowy Meczet, następnie wizyta w Bigorskim Monasterze św. Jana Chrzciciela. Przejazd nad Jezioro Ochrydzkie, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4. Dzień 26.06. Wtorek: Śniadanie, Msza św. w kościele św. Cyryla i Metodego, następnie zwiedzanie OCHRYDU – Starówka: Bazylika wczesnochrześcijańska, Bazylika św. Klimenta Ochrydzkiego, cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo, cerkiew Pervileptos, cerkiew św. Zofii, Twierdza Samuela, Promenada. Czas wolny, dla chętnych przejazd i zwiedzanie monastyru św. Nauma. Obiadokolacja i nocleg.
5. Dzień 27.06. Środa: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do TIRANY- stolicy Albanii. Msza święta w Katedrze św. Pawła, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Plac Matki Teresy, Plac Skanderbega, Meczet Ethem Bey, pomnik Szopena. Jeżeli czas pozwoli, krótka wizyta w KRUI – dawnej stolicy Albanii, siedziby Skanderbega. Przejazd do Czarnogóry, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6. Dzień 28.06. Czwartek: Śniadanie, Msza święta w hotelu, relaks i wypoczynek na plaży. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
7. Dzień 29.06. Piątek: Śniadanie. Przejazd do BARU – Msza święta w Katedrze, zwiedzanie Starego Baru. Po południu relaks i wypoczynek na plaży.
8. Dzień 30.06. Sobota Czwartek: Śniadanie, wykwaterowanie. Wycieczka objazdowa po Czarnogórze: BUDVA, KOTOR, PERAST, rejs statkiem na wyspę Matki Bożej na Skale. Przejazd do MEDUGORJE, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
9. Dzień 01.07. Niedziela: Śniadanie, przejazd na miejsce objawień – PODBRDO, wejście na górę. Następnie spacer po Sanktuarium, zapoznanie z historią objawień i MEDUGORJE – kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Po południu czas wolny do dyspozycji pielgrzymów, udział w nabożeństwach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.
10. Dzień 02.07. Poniedziałek: Wczesne śniadanie(4,00), wykwaterowanie, przejazd na trasie Medugorje – Łódź. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach nocnych.

Cena: 2150 pln

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem( DVD, barek); 1 nocleg w hotelu tranzytowym w Serbii-pokoje z łazienkami; 2 noclegi w hotelu w Skopje-pokoje z łazienkami; 2 noclegi w hotelu w okolicach Ochrydu-pokoje z łazienkami; 3 noclegi w hotelu w Czarnogórze-pokoje z łazienkami; 2 noclegi w hotelu w Medugorje-pokoje z łazienkami; 9 śniadań, 9 obiadokolacji; Opiekę licencjonowanego pilota wycieczek; ubezpieczenie KL i NNW TuiR ERV; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty drogowe, autostradowe, winiety, przeprawę promową, opłaty klimatyczne itp.

UWAGA: Dodatkowo płatne 100 eur na wydatki związane z realizacją programu – opłaty sanktuaryjne, przewodnicy, opłaty wjazdowe do miast, rejsy, donacje, opłaty parkingowe itp.