Niedziela Bożego Miłosierdzia

19 kwiecień 2020 r.

 

  1. Niedziela Bożego Miłosierdzia

Dziś przypada tzw. Niedziela Biała, będąca – według woli Pana Jezusa, który objawił się św. Faustynie – świętem Jego Miłosierdzia. Z tej racji o godz. 15.00 zostanie odprawiona Eucharystia przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego oraz specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w którym będziemy upraszać przebaczenie dla grzechów osobistych i dla zatwardziałych grzeszników oraz prosić o przyjęcie Jego miłosiernej miłości dla tych, którzy Jej jeszcze nie poznali i nie przyjęli. Całość będzie transmitowana przez  naszą stronę fejsbókową parafii. 

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu

We wtorek, czwartek i sobotę w godz. 15.00-18.00 odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Jeśli ktoś ma pragnienie nawiedzenia Jezusa Eucharystycznego może to uczynić z poszanowaniem obecnych przepisów państwowych. Każda adoracja rozpoczyna się częścią różańca o ustanie epidemii i złagodzenie jej skutków.

  1. Przełożona I Komunia i rocznica I Komunii

Według wskazań Konferencji Episkopatu Polski informujemy, iż I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 11.10, godz. 12.30 zamiast w maju. Natomiast rocznica komunijna zostaje odłożona na 2 tygodnie po I Komunii  czyli na 24.10, godz. 12.00.

  1. Nowe przepisy

Z dniem 20.04.2020 r. będą nas obowiązywać nowe przepisy prawa państwowego co do ilości osób w kościele. Na 1 osobę przepada 15 m2. W takim układzie w naszym Sanktuarium może przebywać:

w kościele – 32 wiernych, w kruchcie – 4 wiernych, w kaplicy Matki Bożej koło zakrystii – 4 osoby oraz 3 osoby na korytarzu koło kancelarii. Na zewnątrz może przebywać większa ilość osób, ale zawsze zachowaniem minimum 2 metrowej odległości od następnej osoby.

Natomiast wewnątrz kaplicy cmentarnej może przebywać 6 wiernych. Bardzo prosimy o stosowanie się do przepisów prawa!