Ogłoszenia duszpasterskie

Boże Ciało

  1. Nocna adoracja

Idąc za wskazaniami ks. Arcybiskupa – z racji wielu rocznic- 33 wizyty św. Jana Pawła II na Lublinku w Łodzi, Święta Eucharystii i 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła- jutro w naszym sanktuarium rozpoczniemy o godz. 21.00 całonocną adorację Najświętszego Sakramentu aż do godz. 7.00 dnia następnego. Aby Pan Jezus nie pozostał w kościele jedynie sam z zakonnikami proponujemy wpisywanie się na poszczególne godziny adoracyjne w nocy w grafik, który jest dostępny na stoliku w kruchcie. Serdecznie zachęcamy, abyśmy wspólnie trwali z Wami na nocnej adoracji. Na pewno jest za co dziękować dobremu Bogu i o co prosić wypraszać łask u Pana…

Na 21.00 z Katedry będzie przywieziony ogień, który będziemy mogli zabrać do domu i przez 24 godziny pozostawić go w oknach jak znak naszego duchowego czuwania i świętowania. 

  1. Odpust ku czci św. Antoniego

W sobotę obchodzimy odpust do czci patrona świątyni- św. Antoniego Padewskiego. Msze św. z kazaniami, odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 10.00- przy kapliczkach objawień w lesie, 11.00- suma i 18.00. Na każdej Mszy św. święcimy chleby św. Antoniego, lilie oraz błogosławimy relikwiami Świętego z Padwy. Zapraszamy w sposób szczególny na sumę odpustową o godz. 11.00 wszystkich czcicieli św. Antoniego, ministrantów. Nie będzie procesji z racji obowiązujących nas przepisów sanitarnych, ale po sumie nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wraz z litanią do św. Antoniego.

  1. Nabożeństwo fatimskie i godz. 21.37

13 czerwiec to także dzień fatimski. Ze względu na prośbę ks. Arcybiskupa chcemy jeszcze zaproponować dodatkowo szczególny czas dla nas wszystkich wieczorem w sanktuarium zwłaszcza dla tych, którym bliski jest kult Pani Fatimskiej, osoba świętego Jana Pawła II oraz sprawy naszej Archidiecezji.

Harmonogram wieczornego spotkania będzie wyglądałby następująco:

21.00– wystawienie Najświętszego Sakramentu,

– różaniec fatimski z rozważeniami,

– 21.37- Apel Jasnogórski,

– słowo kapłana z refleksją,

– hymn Te Deum laudamus

– błogosławieństwo

Koniecznie prosimy, by na 21.00 przynieść ze sobą świece.

  1. Drugi dzień odpustu ku czci św. Antoniego

W niedzielę, 14 czerwca,  II dzień odpustu. Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.30.

  1. Zbiórka

Na terenie naszej parafii wydarzyło się wielkie nieszczęście. Jedna rodzina straciła cały swój dobytek w pożarze. Chcemy zapowiedzieć na najbliższą niedzielę zbiórkę na tę że rodzinę. W zbiórkę włączy się OSP Skotniki, które wyszła z tą szlachetną  inicjatywą.

  1. Podziękowanie

Naszym parafianom z ul. Żółwiowej bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc materialną dla klasztoru w postaci dokonanej zbiórki. Przekazano nam 1150 zł, za które z serca dziękujemy!