Ogłoszenia duszpasterskie

3 niedziela wielkanocna

 

  1. Zasady uczestnictwa w kościele

Z dniem 20.04.2020 r. obowiązują nas nowe przepisy prawa państwowego co do ilości osób w kościele. Na 1 osobę przepada 15 m2. W takim układzie w naszym Sanktuarium może przebywać:

w kościele – 32 wiernych, w kruchcie – 4 wiernych, w kaplicy Matki Bożej koło zakrystii – 4 wiernych oraz 3 osoby na korytarzu koło kancelarii. Na zewnątrz może przebywać większa ilość osób, ale zawsze zachowaniem minimum 2-metrowej odległości od następnej osoby.

Natomiast wewnątrz kaplicy cmentarnej może przebywać 6 wiernych. Bardzo prosimy o stosowanie się do przepisów prawa!

  1. Dni odnowy wewnętrznej

1 maja będziemy przeżywać I Piątek Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 będzie sprawowane nabożeństwo pierwszopiątkowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Do chorych udajemy się tylko na wyraźne uprzednie wezwanie telefoniczne.

W I sobotę Msza św. pierwszosobotnia z nabożeństwem, medytacją i różańcem rozpocznie się o godz. 9.00.

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu

We wtorek i czwartek w godz. 15.00-18.00 odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Jeśli ktoś ma pragnienie nawiedzenia Jezusa Eucharystycznego może to uczynić z poszanowaniem obecnych przepisów państwowych. Każda adoracja rozpoczyna się częścią różańca o ustanie epidemii i złagodzenie jej skutków.

  1. Msza z modlitwą o uzdrowienie – transmisja

Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Będzie ona miała przebieg następujący: po Mszy Świętej kapłan przejdzie do grobu bł. o. Rafała, aby tam omadlać nasze intencje, które można w najbliższych dniach zapisywać na kartkach w kościele bądź za pośrednictwem facebookowej strony Sanktuarium. Przypominamy o limitach osób gromadzących się w kościele, dlatego zachęcamy do łączenia się w modlitwie przez internet. Zespół „ZaNim” nie będzie niestety posługiwał aż do zniesienia restrykcji sanitarnych.

  1. Majowe

W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Maryi Dziewicy. W tygodniu sprawujemy je o godz. 17.30, w niedzielę zaś o godz. 17.00. Bardzo prosimy o przystrojenie na maj przydrożnych kapliczek i krzyży na terenie naszej parafii.

  1. Modlitwy o deszcz i poświecenie pól

Dotyka nas drugi ogromny kataklizm: susza. Musimy Boga upraszać o deszcz! Dlatego od 1 maja przez 9 kolejnych dni w kościele będzie o 18.00 sprawowana dodatkowa Eucharystia o uproszenie deszczu ze śpiewem Suplikacji.

  1. Spotkanie Rady Parafialnej

We wtorek o. Proboszcz prosi o przybycie na spotkanie członków Rady Parafialnej do sali św. Antoniego na 19.00 o ile uznają, iż mogą i nie mają obaw w przyjściu na takie spotkanie. Chcemy mi.in rozważyć miejsca pobłogosławienia wiosek i ulic z modlitwą litanijną i Suplikacjami dla błogosławieństwa pól, domostw a nade wszystko uproszenia daru deszczu.