Ogłoszenia duszpasterskie

4 niedziela Wielkiego Postu 

  1. Narodowy Dzień Życia

We wtorek przeżywamy Narodowy Dzień Życia. Zapewne wszelkie imprezy towarzyszące temu dniowi będą odwołane, ale nasz o. Generał w tym dniu wezwał wszystkich franciszkanów do ścisłego postu w intencji pokonania pandemii. Zachęcamy, aby włączyć się z nami w tę formę umartwienia. Tego dnia w naszej świątyni od godz. 15.00 do godz. 18.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Rozpocznie się częścią różańca w zapowiedzianej intencji.

  1. Zwiastowanie Pańskie

W środę będziemy przeżywać uroczystość Zawistowania Pańskiego. Osoby, które będą chciały przystąpić do adopcji dziecka poczętego a nienarodzonego będą mogły to uczynić po Komunii św. o godz. 9.00 i 18.00. W ten chronimy kordonem modlitwy dzieci zagrożone co swego istnienia, zwłaszcza w Chinach.

  1. Odwołane rekolekcje i nabożeństwa
    Według Zarządzenie Kurii Metropolitalnej Łódzkiej do 4 kwietnia włącznie, w związku z zagrożeniem sanitarnym, zostają zawieszone nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowej, Gorzkie Żale, rekolekcje wielkopostne. Do tego dnia zostają także odwołane wszystkie zaplanowane wydarzenia o charakterze diecezjalnym, dekanalnym i parafialnym.

  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu

Osoby, które bardzo pragną i zdecydują się na odwiedziny sanktuarium we wtorek  lub czwartek będą miały okazję adorować Najświętszy Sakrament w godz. 15.00-18.00. Adoracje będą rozpoczynały się częścią różańca w intencji pokonania pandemii koronowirusa.

  1. Modlitwa przy grobie bł. o. Rafała

Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestniczenia w transmisji facebook- wej na naszej stronie parafii  w modlitwie różańcowej, która płynie z całego świata o godz. 20.30. Jako wspólnota klękamy przy grobie bł. o. Rafała Chylińskiego, by przez jego wstawiennictwo upraszać łaski dla świata w tym trudnym czasie. Warto wiedzieć, iż bł. o. Rafał w 1737 roku wyjechał z klasztoru, by posługiwać zarażonym tzw. powietrzem morowym w Krakowie.

  1. Ekstremalna droga krzyżowa

W piątek ze Zgierza wyruszy wieczorem ekstremalna droga krzyżowa. Uczestnicy będą mieli do pokonania 35 km. Zakończenie w naszym sanktuarium. Ta forma drogi krzyżowej nie została odwołana ze względu na to, iż jest to indywidualne pokonywanie trasy. Bliższe informacje na plakatach w gablotach.