Ogłoszenia duszpasterskie

Trójcy św. (07  czerwiec 2020 r.)

  1. Spotkanie budowniczych ołtarzy i Boże Ciało

Przed nami Boże Ciało, które przypada w najbliższy czwartek. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11.00, po niej zaś procesja do 4 symbolicznych ołtarzy po placu kościelnym. Planujemy nasze posługi liturgiczne zamknąć w następujących czynnościach:

11.00– Eucharystia w sanktuarium,
ok. 12.00- procesja do 4 ołtarzy na placu kościelnym,

1 ołtarz- przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia w kościele,          2 ołtarz– na tle dzwonnicy,

3 ołtarz- na schodach WSD,                                                        4 ołtarz- na ołtarzu polowym.

Planujemy procesję do ołtarzy jedynie służby liturgicznej i zakonników. Natomiast wierni pozostaną w ławeczkach na placu kościelnym i ewentualnie świątyni. Zapraszamy jak co roku na tę uroczystość Ochotnicze Straże Pożarne, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty, panie do niesienia poduszek i panów do feretronów.

W związku z przygotowaniem Bożego Ciała:
– spotkanie budowniczych ołtarzy odbędzie się jutro po wieczornej Mszy św. w sali św. Antoniego. o. Proboszcz zaprasza przedstawicieli Parceli, Łagiewnik, Skotnik i ul. Żółwiowej. 
– próba dla dziewczynek sypiących w środę o godz. 16.45 przy ołtarzu polowym.

Liczymy także na przystrojenie trasy procesji w ozdoby a ołtarzy w brzózki.

  1. Nocna adoracja

Tak jak dziś usłyszeliśmy w słowie ks. Arcybiskupa – z racji wielu rocznic- 33 wizyty św. Jana Pawła II na Lublinku w Łodzi, Święta Eucharystii i 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II- według wskazań Pasterza 12 czerwca (piątek) w naszym sanktuarium rozpoczniemy o godz. 21.00 całonocną adorację Najświętszego Sakramentu aż do godz. 7.00 dnia następnego. Aby Pan Jezus nie pozostał w kościele jedynie sam z zakonnikami proponujemy wpisywanie się na poszczególne godziny adoracyjne w nocy w grafik, który będzie dostępny w na stoliku w kruchcie. Serdecznie zachęcamy, abyśmy trwali wspólnie z Wami na nocnej adoracji. Na pewno jest za co dziękować dobremu Bogu i o co prosić wypraszać łask u Pana…

Na 21.00 z Katedry będzie przywieziony ogień, który będziemy mogli zabrać do domu i przez 24 godziny pozostawić go w oknach jak znak naszego duchowego czuwania i świętowania. 

  1. Odpust ku czci św. Antoniego

13 czerwca obchodzimy odpust do czci patrona świątyni- św. Antoniego Padewskiego. Msze św. z kazaniami, odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 10.00- przy kapliczkach objawień w lesie, 11.00- suma i 18.00. Kazania będzie głosił o dr Rafał Kwiatkowski- nasz współbrat historyk z WSD. Na każdej Mszy św. święcimy chleby św. Antoniego, lilie oraz błogosławimy relikwiami Świętego z Padwy. Zapraszamy w sposób szczególny na sumę odpustową o godz. 11.00 wszystkich czcicieli św. Antoniego, ministrantów i poczty sztandarowe. Nie będzie procesji z racji obowiązujących nas przepisów sanitarnych, ale po sumie nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wraz z litanią do św. Antoniego.

  1. Nabożeństwo fatimskie i godz. 21.37

13 czerwiec to także dzień fatimski. Ze względu na prośbę ks. Arcybiskupa chcemy jeszcze zaproponować szczególny czas dla nas wszystkich wieczorem w sanktuarium zwłaszcza dla tych, którym bliski jest kult Pani Fatimskiej, osoba świętego Jana Pawła II oraz sprawy naszej Archidiecezji.

Harmonogram wieczornego spotkania będzie wyglądałby następująco:
21.00– wystawienie Najświętszego Sakramentu,
– różaniec fatimski z rozważeniami,
– 21.37- Apel Jasnogórski,
– słowo kapłana z refleksją,
– hymn Te Deum laudamus
– błogosławieństwo

Koniecznie prosimy, by na 21.00 przynieść ze sobą świece.

  1. Drugi dzień odpustu ku czci św. Antoniego

W niedzielę, 14 czerwca,  to II dzień odpustu. Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.30. Odprawi ją i słowo wygłosi o. Benedykt Kordula, gwardian i proboszcz z Brzezin.

  1. Zbiórka

Dziś pod kościołami zbierane są fundusze dla Caritas archidiecezji, która chce zorganizować dzieciom z niezamożnych rodzin w wakacje kolonie lub półkolonie.

  1. Dotacje

Miło nam poinformować, że udało się nam pozyskać 2 dotacje: z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie oraz z Urzędu Miasta Łodzi na dalsze prace remontowo-renowacyjne. Sumie dotacji to 520 000 zł. Oczekujemy na ogłoszenie wyników w 3 podmiocie. Niebawem wejdziemy z dalszymi pracami konserwatorskimi na elewację kompleksu.