Ogłoszenia duszpasterskie

15 niedziela zwykła

  1. Układ spowiedzi tygodniowych

W czasie okresie wakacyjnego (od 29.06 do 30.08.2020 r. ) został zawieszony dyżur przedpołudniowy tzw. „stałego konfesjonału”. Spowiadamy w tym okresie na wszystkich Mszach św. oraz w godz. 16.00-18.00 od poniedziałku do soboty włącznie.

  1. MIVA Polska

Chcemy się włączyć w ogólnopolską akcję pomocy misjonarzom w zakupie aut, zwłaszcza dla domów sióstr zakonnych, które prowadzą sierocińce i darmowe przychodnie zdrowia dla ludności tubylczej. Dlatego w sklepiku (koło wejścia do klasztoru) można dostać różnego rodzaju drobiazgi typu breloczki ze św. Krzysztofem, wklejki do aut z modlitwą do św. Krzysztofa czy wkładka do portfela mówiąca, że jesteśmy wierzący i w razie zagrożenie prosimy o sprowadzenie kapłana… Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczany na ten szczytny cel.

Poświęcenie dewocjonaliów w zakrystii lub w dzień św. Krzysztofa 25 lipca oraz w niedzielę 26 lipca wraz z poświęceniem aut.

  1. Tridum przed św. Bonawenturą

Od wtorku serdecznie zapraszamy na trzydniowe rekolekcje ze św. Bonawenturą pt. „Oblicze Jezusa Chrystusa u św. Bonawentury”. Od wtorku do czwartku włącznie na Mszach Świętych o godz. 18.00 zapoznamy się z nauką chrystologiczną tego Mistrza Franciszkańskiego. Serdecznie zapraszamy!

  1. Nabożeństwo fatimskie

Jutro przypada 13 dzień miesiąca. Po wieczornej Eucharystii odprawimy nabożeństwo fatimskie na placu kościelnym. Wszystkich czcicieli Pani Fatimskiej i Jej Niepokalanego Serca serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo. 

  1. Książka

Miło nam poinformować, iż ukazała się książka historyczna dokumentująca historię i życie klasztoru w Łagiewnikach od momentu powrotu Franciszkanów z wygnania sprzed stu laty aż dnia dzisiejszego. Będziemy ją mogli nabyć od przyszłego tygodnia w naszym sklepiku parafialnym. Dziękujemy za podjęty trud opracowania krytycznego historii klasztoru o. dr Rafałowi Kwiatkowskiemu, naszemu wykładowcy historii Kościoła w naszym zakonnym seminarium.