Ogłoszenia parafialne

2 niedziela Wielkiego Postu

  1. Nabożeństwa wielkopostne

W okresie Wielkiego Postu naszym parafianom i sympatykom chcemy zaproponować następujące praktyki wielkopostne :

– adoracje czwartkowe, rozpoczynające się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.0 do godz. 18.00,

– piątkową drogę krzyżówą; odprawianą dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.00,

– Gorzkie Żale z kazaniem; odprawiane w niedziele o godz. 17.00,

– podjęcie wysiłku odkładania do skarbonki Caritas drobnych ofiar pieniężnych przeznaczonych na najbardziej potrzebujących emerytów i rencistów. Skarbonki znajdziemy przy oknie w przedsionku kościoła,

– rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w naszej wspólnocie w V niedzielę Wielkiego Postu.

  1. Rekolekcje dla dzieci

Polecamy naszym parafian i przyjaciołom dzieci ze szkoły podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu, która znajduje się na terenie parafii, a które jutro rozpoczną swoje rekolekcje wielkopostne.

  1. Zapisy na pielgrzymkę

W dniach 2 i 3 maja odbędzie się wycieczko – pielgrzymka na Dolny Śląsk. Odwiedzimy z miejsc sakralnych następujące miejsca: zespół klasztorny w Henrykowie, sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim, sanktuarium MB Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej, sanktuarium MB Wambierzyckiej Królowej Rodzin i OO. Franciszkanów w Kowarach. Nadto będziemy w Dusznikach Zdroju, Parku Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach i Świątyni Wang w Karpaczu.  Koszt wyjazdu z noclegiem, wyżywieniem, biletami wstępu oraz przewodnikami to 350 zł. Zapis w kancelarii wraz z zaliczką 100 zł.

  1. Wyjazd na beatyfikację kard. S. Wyszyńskiego

Zapisujemy także chętnych wyjazd na beatyfikację kard. S. Wyszyńskiego, która dokona się 7 czerwca 2020 r. w Warszawie. Nasza grupa będzie włączona w ogólnołódzką pielgrzymkę, która uda się specjalnie wynajętym pociągiem na tę okazję. Zapisy w zakrystii wraz zaliczką 30 zł.