Chór Łagiewnicki

Chór Łagiewnicki wznowił działalność w 2001 roku po kilkudziesięciu latach przerwy. Jest czterogłosowym chórem mieszanym, śpiewającym zarówno pieśni tzw. muzyki dawnej, jak i utwory współczesne. Nasz repertuar obejmuje cały rok liturgiczny: Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Triduum Paschalne, Wielkanoc, okres zwykły, pieśni okolicznościowe, a także części stałe Mszy Świętej. Wierni mogą nas posłuchać podczas niedzielnej Eucharystii o godzinie 11:00.

    Naszą patronką jest św. Cecylia – rzymska męczennica, opiekunka chórzystów, lutników i organistów. Jej wizerunek znajduje się na sztandarze, który towarzyszy nam podczas śpiewu i jest prezentowany podczas uroczystości.

    Jeśli jest w Was chęć śpiewania, jeśli szukacie głębszego zaangażowania we wspólnotę Kościoła, posługa w chórze jest dla Was idealnym zajęciem. Nie zniechęcajcie się, jeśli nie potraficie czytać nut lub nie ukończyliście szkoły muzycznej, gdyż wszystkiego można się nauczyć. W przyjaznej atmosferze będziemy poznawać tajniki muzyki chóralnej i doskonalić swój talent. Wiemy, że go macie!

    Serdecznie zapraszamy na próby chóru, które odbywają się w każdą niedzielę od godziny 9:00 do 11:00. Po próbie uczestniczymy w Sumie, podczas której wykonujemy nasze utwory.

    Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku. W tym celu należy odszukać na portalu 'Chór Łagiewnicki’.

    Chętnie odpowiemy na Wasze pytania, poznamy uwagi i wszelkie propozycje. Wystarczy napisać na adres poczty elektronicznej chóru: chor.lagiewnicki@gmail.com

Pokój i Dobro!