Koła Żywego Różańca

    Parafialne Koła Żywego Różańca przy parafii pw. Św. Antoniego w Łodzi – Łagiewnikach działają prawie od zawsze. Było ich mniej lub więcej w zależności od zaangażowania parafian. width=

Obecnie aktywne są cztery koła:

  1. Na Modrzewiu
  2. Na Skotnikach
  3. Na Łagiewnikach
  4. Na Parceli

    Opiekunem Parafialnych Kółek Żywego Różańca w naszej parafii jest o.Maciej Krzymowski. Osoba odpowiedzialna za konkretne koło nazywana jest zelatorem. Przynależność do koła żywego różańca polega na codziennym odmówieniu dziesiątka różańca. W skład koła wchodzi 20 osób – tyle jest tajemnic różańcowych. Każdy z uczestników ma wyznaczoną na dany miesiąc konkretną tajemnicę różańcową.

    Nasze Parafialne Koła Żywego Różańca spotykają się w pierwszą niedzielę miesiąca (oprócz wakacji) na Mszy Św. o godz. 9:30. Po Mszy Św. spotykamy się w sali klasztornej na konferencji o tematyce maryjnej, którą prowadzi o.Maciej. Na spotkaniach tych omawiane są sprawy bieżące oraz wymieniamy się tajemniczkami. Spotykamy się także w okresie świąt Bożego Narodzenia na opłatku i w okresie Świąt Wielkanocnych na jajku, są to spotkania bardziej towarzyskie (integracyjne).

    Osoby chcące na stałe włączyć się do modlitwy i działalności kół różańcowych prosimy o zgłoszenie się do opiekuna. Serdecznie zapraszamy chętnych do modlitwy różańcowej.

KRÓLOWO RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO? MÓDL SIĘ ZA NAMI

<