Kościół Domowy

    Jesteśmy ruchem małżeńskim realizującym wezwanie Jana Pawła II, aby każda polska rodzina stała się ?Domowym Kościołem?. Od lat próbujemy więc uczynić z naszych rodzin takie malutkie wspólnoty: mama, tata i dzieci, w których każdy czuje się kochany, ważny i odpowiedzialny za to, by inni czuli się tak samo.

 koscioldomowy

    „Rodzina chrześcijańska jest też powołana do tego, by doświadczyła nowej i szczególnej komunii, która wzmacnia i doskonali komunię naturalną i ludzką. W rzeczywistości łaska Jezusa Chrystusa, ?pierworodnego między wielu braćmi?, jest, przez swoją naturę i wewnętrzny dynamizm, ?łaską braterstwa?, jak ją nazywa św. Tomasz z Akwinu. Duch Święty, udzielany poprzez sprawowanie sakramentów, jest żywym źródłem i niewyczerpanym pokarmem nadprzyrodzonej komunii, która gromadzi i wiąże wierzących z Chrystusem i między sobą w jedności Kościoła Bożego. Objawienie i właściwe urzeczywistnienie komunii kościelnej ma miejsce w rodzinie chrześcijańskiej, która również z tego powodu może i powinna nazywać się ?Kościołem domowym?”. (JPII, Familiaris Consortio nr 21)

    Założycielem Ruchu Światło-Życie, do którego należy Domowy Kościół, był kandydat na ołtarze – Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki – człowiek niepokorny wiarą i szaleniec Boży.

    Należymy do Rejonu Radogoszcz-Zgierz Domowego Kościoła Archidiecezji Łódzkiej. Przy parafii Ojców Franciszkanów działają dwa kręgi skupiające łącznie 11 rodzin. Nasze spotkania odbywają się raz w miesiącu w naszych domach. Po dzieleniu się radościami i troskami życia codziennego modlimy się Słowem Bożym i realizujemy naszą formację. Raz na dwa miesiące odbywają się rejonowe dni wspólnoty, na których modlimy się razem z innymi kręgami z naszego rejonu. Raz w roku spotyka się cały Ruch Światło-Życie z Łodzi na diecezjalnym dniu wspólnoty. Naszym opiekunem jest o. Bruno Kalinowski.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną szczęście rodziny oprzeć nie na sobie, swoich mięśniach, tytułach i pomysłowości, ale na Kimś mądrzejszym, wszechmocnym, bardziej przewidującym, a dodatkowo ze znacznie lepszym poczuciem humoru…